charme look4Vítěz předloňské Velké pardubické, jedenáctiletý valach CHARME LOOK (Look Honey), který v sobotu po pádu na Havlově skoku nedokončil Cenu města Pardubic - II. kvalifikaci na Velkou pardubickou, dnes opouští tréninkové středisko Martiny Růžičkové na Pohoří, které vymění za stáje Orlingu v Ostrově u Lanškrouna. Vrací se do míst, kde byl ošetřován a rehabilitován již v letech 2013 a 2014, a z nichž se poté zcela zdráv vrátil do tréninku.


"Jak vážné je jeho zranění se ukáže až dalšími vyšetřeními," uvedla na konto aktuálního zdravotního stavu Charme Looka jeho majitelka paní Kateřina Dušková. Té sobotní sobotní pád Charme Looka připomněl jeden z nejsmutnějších dnů stáje Orling. "Stejně špatně, o dva cvalové skoky dříve, jako odskočil Charme Look na Havlák, odskočil kdysi v Gran Premio di Merano Vernar a ten si zlomil vaz. Mezi těmito dvěma starty bylo mnoho podobností a to včetně startovního čísla 13, které našim koním štěstí nenosí. Charme Look jej měl dvakrát. Poprvé si v roce 2011 přeřízl při pádu jazyk, podruhé upadl a pohmoždil si plece a kdo ví co dalšího. Nic zatím nevíme o rameni, lopatce, vazech a pohmožděném svalstvu," říká Dušková, která Charme Looka chtěla ze sobotní kvalifikace škrtnout, ale nakonec to neudělala. "Jsou věci, které se stávají, ale stávat se nemají, protože jsou špatně a odnesou to koně. Čí je jaká vina nechci a nebudu soudit."  

Nyní bude Charme Look trávit své dny v Ostrově mezi chovnými klisnami. "Co bude dál se teprve uvidí. Teď se musí uzdravit a zregenerovat," uzavírá Dušková.  (miv)  

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking