Prazsky zimni favorit dobehNedělní Chuchle patřila hlavně dvouletým koním. Ve třetím ročníku Pražského zimního favorita se nejvíce zviditelnil svěřenec trenérky Sůrové a zástupce stáje Estrella manželů Fialových Chiouboucar, který dominoval pod vedením své stálé jezdkyně Venduly Korečkové. Událostí odpoledne byl také hattrick žokeje Petra Foreta a 50. triumf Davida Lišky. Ten je nejmladším jezdcem, kterému se povedlo dosáhnout této mety. Double se dnes povedlo kromě Davida Lišky také trenéru Ivanu Kubovi a žákyni Mášové.Jedenáctka ambiciozních dvouletých si dala dostaveníčko v hlavním chodu odpoledne, 3. Pražském zimním favoritovi (2l., II.kat., 1800 m, 100.000 Kč). Favoritem dostihu byl svěřenec trenéra Tůmy Tech Jury (Jukebox Jury), ale ten měl problémy se startovacími boxy. V dostihu pak nepodal očekávaný výkon a skončil v poli poražených. O tempo se dlouho staral Zafiro (Safety Fire). V cílové rovině přes něho přelétl CHIOUBOUCAR (Rail Link), který při svém předešlém vítězství dokázal mj. porazit King Archieho, a o vítězi důležité zkoušky dvouletých nebylo pochyb. Svěřenec trenérky Pavlíny Sůrové dominoval za asistence ž. Venduly Korečkové o dvě a čtvrt délky před Zafirem. Výbornou formu koní trenéra Nieslanika potvrdila třetím místem Moon Shot (Rajsaman). Na tabuli se ještě vešli Amazing Gangster (Tai Chi) a podceňovaný Anjellico (Egerton). Rodina Sůrových vlastnící tréninkové středisko Kolesa dnes měla úspěšný den, protože kromě hlavního pražského dostihu také zaznamenala překážkové vítězství ve Wroclawi.  

Favoritem druhého vrcholu mítinku, Říjnového handicapu (3+, handicap II. kat., 1600 m, 90.000 Kč), byl jediný zástupce tříletého ročníku na startu Black Bard (Big Bad Bob), který před rokem dominoval v Pražském zimním favoritovi. S žokejem Šafářem udával tempo dostihu, ale v cílové rovině na něj vyzráli dva soupeři. Premiérový triumf si při 17. životním startu zaknihoval svěřenec trenéra Jaroslava Drlíka ORSSIO (Orpen) a Petr Foret v jeho sedle dnes slavil hattrick. Zástupce stáj Hrubý o délku udolal dvojnásobnou letošní vítězku Ocaru (Goodricke), která za sebou zanechala Black Barda o krátkou hlavu. Jeden z nejzkušenějších tuzemských trenér Jaroslav Drlík letos zvítězil poprvé, zatímco Petr Foret si připsal už desétý triumf a posunul se do první desítky jezdců v šampionátu.

Prazsky zimni favorit dekor
Vendula Korečková a zástupce stáje Estrella Chiouboucar po úspěchu ve 3. Pražském zimním favoritovi

Předposlední chuchelské dostihové odpoledne odstartovala juniorská Cena EBF (2l., III. kat., 1200 m, 60.000 Kč). V cílové rovině se zdálo, že by si mohla připsat triumf Olinka (Alaska River), ale nakonec se o půldruhé délky prosadila COLOMBINA  (Planteur) s žokejem Petrem Foretem v sedle. Třetí příčku si připsal zepšený Le Vengeur Masquer (Kandahar Run). Dcera dvojnásobné klasické vítězky Catoffle (Catrail) a polosestra čtvrté z Českého derby Carmelly (Campanologist) Colombina při debutu 30. září absolvovala dostih bez jezdce a dnes naplno ukázala dostihový talent. Trenér Dalibor Török zaznamenal v aktuální sezóně 13. prvenství.  


Žokej Petr Foret byl v dekorovacím centru i po Ceně Kurýrní služby Messenger (3+,handicap V. kat., 4200 m, 20.000 Kč). V ní vedl dosud nevítěznou svěřenkyni trenéra MVDr. Libora Hály v majetku svého chovatele Rheinharda Maaga Azaleyu. Klisnu poslal v desetihlavém poli po startu do vedení, ale v lahovickém oblouku přenechal aktivitu Kárlovi (Fly to the Stars). V cílové rovině dokázala outsiderka dostihu (14:1) AZALEYA (Calming Influence - Auenwunder, Seattle Dancer) triumfoval o půl délky před klisnou Gansenblunchem (Elusive Pimpernel). Ta odsunila Kárla o více než délku na třetí místo. Trenér Hála zažívá úspěšnou sezónu, s pouhými třemi koňmi v tréninku má už čtyři vítězství. O ta předchozí tři se postaral polobratr Azaleyi Aiger (Tiger Cafe).

Lídrem Ceny Fotosoutěže Canon 2018 (3+, handicap IV. kat., 1200 m, 40.000 Kč) byl dlouho devítiletý Lafranco (House Rules) s am. Charvátem v sedle a už se zdálo, že bude triumfovat, ale nakonec o krk podlehl o čtyři kilogramy méně zatížené LADY HORTENZII (Heretic - Lady Starling, Distinctly North) s talentovanou žákyní Taťánou Mášovou. Na třetí místo se dostal spolehlivý Dodybud (Soviet Starú, který nesl nejvyšší hmotnost 66,5 kg. Lady Hortenzie tak vyhrála v rozmezí dvou týdnů pro stáj Hořejší Chlum Tvrz a trenéra Václava Chaloupky podruhé.

Rijnovy handicap dobeh
Jedno ze tří vítězství žokeje Petra Foreta - s Orssiem stáje Hrubý v Říjnovém handicapu  

Na Cenu Unicredit Bank (3+, handicap IV. kat., 1600 m, 40.000 Kč) a svěřenkyni trenéra Ivana Kuba DERNIERU (Canfford Cliffs) stáje Sauter - Kub bude dlouho vzpomínat David Liška. Mladý jezdec totiž v dostihu zaznamenal 50. vítězství a příští léto po ukončení studia na Střední škole dostihového sportu a jezdectvi bude hned moci používat titul žokej. V dnešním dostihu poslal majitelku tří druhých míst z posledních tří startů Dernieru krátce po zatočení cílové roviny do čela a tirumfoval s ní o více než dvě délky před Ladislavem (Heretic). Třetí příčka patřila matadorovi Chuan Chemu (Jazz Dancer). 

Spolehlivé výkony provází kariéru svěřence Ludvíka Harise GALISe (Suteki Shinsukekun - Ghalaphade, Galileo). V Ceně www.Purenotrition.cz (3+, handicap III. kat., 1800 m, 60.000 Kč) získal pro stáj ALPEJ druhé letošní vítěztsví a celkem už šesté v kariéře. O velmi rychlé tempo se v dostihu postaral Mateesek (Next Desert), ale cílová rovina patřila jiným koním. Žákyně Taťána Mášová v sedle Galise dosáhla dnes double, když provedla ryzáka cílem o délku před Mujahid Bravem (Pouvoir Absolu) a minule vítěznou Ellou (Whipper). Trenér Haris si 18. vítězstvím svého svěřence stvrdil třetí pozici v šampionátu.

V závěrečné položce programu, Ceně sázek Betino (3+, handicap IV. kat., 2600 m, 40.000 Kč), slavila dnes podruhé úspěch spolupráce trenér Ivan kub - žák David Liška. Dosud nevítězná MATTER OF HOPE (Big Bad Bob) dokázala o více než dvě délky za sebou zanechat duo svěřenců trenéra Kalčíka Provenci (Durante Alighieri) a Mizuriho (Egerton). Vítězka patří stáji Spedica Logistic s.r.o. - Kub a její trenér Ivan Kub má po dnešním dni na kontě čtyři vítězství v sezóně.

Michaela Zemanová
Fotografie: Andrea Zavadilová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net