Vrcholem mítinku ve Velké Chuchli, v níž nás letos poté čekají už jen dva dostihové dny, bude Velká cena Metrostavu - 17. ročník Memoriálu Harryho Petrlíka (I.k.) pro tříleté a starší klisny na 1600 metrů, které budou bojovat o celkovou dotaci 150 tisíc korun. Polovinu z osmičlenného pole tvoří zástupkyně klasického ročníku, polovinu starší klisny a podobně vyrovnané se zdají i šance jednotlivých účastnic, mezi kterými není žádná horkou favoritkou.   


Rozhodovat by se mělo mezi čtveřicí Iwnianka (Tempelwächter), Astoria (Silver Frost), Wlastina (Makfi) a Rabbit Havana (Havana Gold). Pro posledně jmenovanou bude dnešní dostih prvním startem pod novými barvami stáje ML Racing a v péči trenéra Václava Luky, který klisnu vydražil získal po jejím druhém místě v mostecké prodejce. 

Kurzy na vítězství v 17. Memoriálu Harryho Petrlíka. Kompletní sázkovou nabídku Tipsportu naleznete zde.
kurzy petrlik

Memoriál Harryho Petrlíka

Již po 17. se letos poběží dostih, pojmenovaný po jednom z nejúspěšnějších trenérů české a československé dostihové historie Harry Petrlíkovi, který nás opustil 4. listopadu 2002, měsíc po svých 69. narozeninách.

Zatímco poslední dva ročníky byly velmi slabě obsazeny (5 a 6 účastnic), v předchozích letech patřil dostih k oblíbeným příležitostem pro jedničkové klisny. V posledních 10 ročnících se jej v průměru zúčastnilo 9,3 klisen, v roce 2012 se jich na start postavilo dokonce 13. Šest z posledních 10 ročníků vyhrály tříleté klisny, které se v průměru tvořily 46% startovního pole. Nejvíce jich běželo v roce 2012 - 7 a tehdy zástupkyně klasického ročníku obadily první 4 místa v cíli.  
 

Vítězky posledních 10 ročníků Memoriálu Harryho Petrlíka 

rok vítěz stáj jezdec trenér
2018 SAŠA, 4 Stáj Lascar - Váňa Rája J. Váňa T.
2017 DALLY HIT, 6 Hippolit Star - Pejšková Rája J. Pejšková I.
2016 VENILLIA, 3 Orling  Hlubučková  Růžičková M. 
2015 STEP STAR Stáj VB-Váňa Korečková V. Váňa T.
2014 DALLY HIT, 3  HIP LOT Pejšková Pejšková H. Pejšková I.
2013 ICENI GIRL, 4 DS Pegas Koplík Radek Wroblewski G.
2012 NURBELA, 3 Roman Mach M. Votava J.
2011 MATTER FOR LOVE, 3 Hugo-Kub Koplík Radek Kub P.
2010 GOLD STORY, 3 Hřebčín Pavlin Dvůr-Picek Zatloukal M. Picek M.
2009 GOLDEN SOUND, 3 Rabbit Trhový Štěpánov Srnec M. Vaňourek A.


Vedle hlavního dstihu nabídne dnešní odpoledne i další díl Fitmin Cupu Cenu portálu Fitmin & TURF Magazín pro dvouleté koně českého chovu, nejmladším nadějím je vyhrazena i úvodní Cena Lucky Rain. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net