Marcon AZOsm dostihů plus dvě položky Pony ligy dnes čekaly otužilé diváky na brněnském závodišti při jeho letošní derniéře. Výborně si vedli koně Dostihové stáje Malá Morávka a trenér Antonína Nováka, kteří získali dvě vítězství, oba navíc s vlastními odchovanci, a též jedno druhé místo. Uspěli i v hlavním bodu dnešního programu Podzimní brněnské steeplechase - Poháru statutárního města Brna pod záštitou primátorky MUDr. Markéty Vaňkové.


Horkým favoritem této 80 tisíci korunami dotované steeplechase byl v posledních třech startech neporažený Gejzir (Generous), ten však zklamal matným výkonem a do cíle docválal se ztrátou na předposledním šestém místě. Na měkčí půdě se naopak dařilo sedmiletému valachovi DS Malá Morávka MARCONOVI (Enjoy Plan - Marka, Manhattan Project), který se po třech umístěních ze 4 letošních startů dočkal prvního sezónního vítězství.  Pět délek za ním si doběhl pro druhé místo Torgon (Fly To The Stars), třetí peníze získal devítiletá Dunáta (Tiger Cafe). V sedle vítězného Marcona získal 50. triumf a tím i titul žokeje Jan Odložil.

DS Malá Morávka, trenér Novák, jezdec Odložil a chovatel Srubovka s.r.o. získali vedle hlavního dostihu i druhou nejlépe dotovanou steeplechase dne Cenu Dostihové stáje Qartis-zámecký vrch (stch IV. k., 3600 m, 50.000 Kč), v níž pětiletá SÁI FÉI (Tiger Cafe - Samara Morgan, Look Honey) nadělila soupeřům devítidélkovou lekci.

Dvě vítězství veze z Brna i stáj Rabbit Trhový Štěpánov a trenér Allan Petrlík. I těm se dařilo s domácími odchovanci, ale zatímco v závěrečné Ceně plastické chirurgie, stolařství Sáňka, firmy Amica a Domy Zábrdovice (hdcp IV.k., 3+, 2200 m, 30.000 Kč) vítězný ZAMINDARTON (Egerton - Rabbit Zamindar. Zamindar), kterého pod Nikolou Petrlíkem nezastavila ani nejvyšší váha v poli, je vlastním odchovancem Rabbitu, suverénní vítěz amatérky Memoriálu Z. Kalába - Ceny firmy Drápal a SČADJ (IV.k., 3+, 1900 m, 30.000 Kč) LANDARON (Egerton - La Rainba, Rainbows for Life), v jehož sedle byl Jindřich Fabris, je odchovancem Hřebčína Napajedla.

N19 zamindarton
N19 landaron

Zřejmě rozhodující byl dnešní mítink pro šampionát rovinových jezdců, když se vedoucímu muži průběžného pořadí ž. Adamu Florianovi podařilo dvakrát vyhrát a zvýšil náskok před dnes absentujícím Janem Vernerem na 5 bodů. Velmi suverénní bylo jeho vítězství v sedle ORSONA (Egerton - Olmaia, Sholokhov) z PP Zámrsk v Ceně firmy Zemako s.r.o. (IV.k., 3+, 2800 m, 30.000 K), v níž zbytku pole vedenému Eowynem (Bretigny) nadělil 7 délek. Naopak v hlavní rovinové položce dnešního programu Ceně firmy Kokitech z fondu Podpora 2019 - Podzimní moravské míli (III.k., 3+, 1600 m, 45.000 Kč) musel o vítězství v sedle QUINTERA (Stormy Jail - Quantera, Seattle Dancer), jednoho z trojice dnešních vítězů napajedelského chovu, svést tuhý boj s Valmont Ohne (Look Honey). Třetí Yordana (Egerton), která dostih odvodila, ztrácela na bojující dvojici 4 1/2 délky, až čtvrtý skončil preferovaný Sign of The Zodiac (Clodovil), který měl v průběhu dostihu problém akceptovat tempo a rozešel se až v závěru. Vítěz reprezentuje Stáj Hradec a připravuje jej Tomáš Váňa.

N19 orson
N19 quintero2

K rozhodnutí spěje i překážkový šampionát jehož dosavadní vládce žokej Marcel Novák přidal dnes další čárku v sedle Turiona (Roulette) stáje TIPPLER Group s.r.o. v Ceně firmy Eiskon s podporou AGA Vlachovice (stch V.k., 3400 m, 30.000 Kč) a nad Janem Faltejskem už vede o 5 bodů.

Prvního vítězství od klasického triumfu v květnu 2015 se dnes dočkal SPEED MACHINE (Naaqoos) s ž. Kateřinou Hlubučkovou, který se už na protilehlé rovině úvodní Ceny Autodopravy Vlček s podporou Komaxit CZ (hdcp IV.k., 3+, 1400 m, 30.000 Kč) začal svým soupeřův vzdalovat a v cíli měl na nejlepšího z nich Treasure Rocka (Treasure Beach) náskok 10 délek.

Miloslav Vlček


           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net