agrofertpark logoDostihoví fanoušci se dočkali. V sobotu 7. května se rozjíždí dostihová sezona i na závodišti v Pardubicích. Ta nabídne deset dostihových mítinků s osmdesátkou dostihů a drobnějšími úpravami propozic. Dostihový spolek a.s. totiž chce do Pardubic přilákat ještě více koní.


Termínová listina se v posledních letech ustálila a tak i letošní sezona nabídne téměř už tradiční termíny. V květnu, červnu, srpnu a září jsou na programu jednotlivé díly kvalifikačního seriálu 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou, která se poběží v tradiční druhou říjnovou neděli. Červen nabídne hned tři dostihové mítinky s vrcholem v podobě Zlatého poháru, který už potřetí zaštítil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček.

Stabilním partnerem pro nás zůstává Česká pojišťovna, se kterou jsme se dohodli na prodloužení sponzoringového kontraktu. Je to jedno z nejdelších partnerství v historii českého sportu, poprvé Česká pojišťovna podpořila Velkou pardubickou už v roce 1991,“ připomíná předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Richard Benýšek. Každoročním partnerem je Česká pojišťovna od roku 1995. „Letos jsme generálním sponzorem tohoto unikátního dostihu již po třiadvacáté a mne velmi těší, že Česká pojišťovna prostřednictvím spolupráce s Dostihovým spolkem podporuje a rozvíjí dlouholetou tradici Velké pardubické,“ prohlásil člen nejvyššího vedení České pojišťovny Radek Moc.

Podobně hovoří i náměstek primátora Jan Řehounek, který současně město zastupuje v představenstvu Dostihového spolku, a. s.: „Město Pardubice si dostihového sportu váží. Dostihy a především samotnou Velkou pardubickou považujeme za rodinné stříbro, kterým se nejen chlubíme, ale především se o něj staráme a opečováváme ho.“

V Pardubicích se budou běhat dostihy všech kategorií, na letošní sezonu je vypsáno osmdesát dostihů, tedy o jeden závod více než v loňském roce. „Vypsali jsme více dostihů nižších kategorií, abychom dali majitelům větší možnost běhat. Naopak jsme ale jeden z dostihů posunuli do kategorie vyšší. Jeden dostih přes proutěné překážky pro čtyřleté a starší koně je vypsán jako dostih II. kategorie,“ vysvětluje místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický s tím, že prize money jednotlivých dostihů se oproti loňskému roku neliší. Nejdotovanějším dostihem samozřejmě zůstává Velká pardubická. V dostihovém prostředí chce pardubické závodiště i nadále pracovat na projektu překážkového poháru „Visegradské čtyřky“ a ještě více spolupracovat se zahraničními závodišti.

Sportovní akce

Pardubické závodiště, to ale nejsou jen dostihy. Kromě dostihových mítinků se v Pardubicích konají i dvě desítky dalších akcí, zejména sportovních. Velkou událostí letošního roku bude Mistrovství ČR ve všestrannosti, které poprvé v historii nabídne soutěže všech kategorií v jeden čas na jednom místě. „Soutěžit budou děti, mladí jezdci, junioři, senioři, družstva i jezdci na pony. Na mistrovství se pilně připravujeme nejen po organizační stránce, ale především pro mladší kategorie chystáme nové atraktivní a bezpečné skoky. Některé z nich otestovali jezdci už při jarní všestrannosti, do které se přihlásil rekordní počet startujících. Organizačně jsme museli zvládnout téměř dvě stě padesát startů,“ připomněl Michael Skalický. Mistrovství ČR ve všestrannosti se uskuteční na konci července.

Program sportovních akcí doplňují ještě jezdecké závody spřežení či parkurové soutěže. Zářijová výstava Koně v akci pak v rámci bohatého programu nabídne i finále chovatelské soutěže – Kritérium mladých koní a šampionát haflingů. „Mým záměrem je přivést do Pardubic sportovní soutěže i na úrovni Evropy, případně olympijských kvalifikací apod. K tomu ale potřebujeme například moderní kolbiště. Dostihový spolek v tomto ohledu už v loňském roce podnikl první kroky, a já v nich chci pokračovat,“ řekl ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Online kalendář

Aby návštěvníkům pardubického závodiště neunikla žádná akce, spustil Dostihový spolek a.s. v letošním roce novou aplikaci. S pomocí google kalendáře je možné vybrané akce snadno převést do vlastního kalendáře v telefonu, počítači nebo tabletu. Na chytrém telefonu je také možné hrát zábavnou interaktivní hru „To bude jízda, panečku!“ v aplikaci GEOFUN, kde je navíc možné do konce léta soutěžit i o vstupenky na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Start interaktivní hry pro malé i velké je u vstupu do areálu závodiště, který je v letním období otevřen vždy od 6:00 do 22:00 hodin. Zájemci navíc mohou využít i možnost prohlídky závodiště s odborným výkladem.

Nezdražíme

Dobrá zpráva pro návštěvníky je, že vstupné na dostihy zůstává ve stejné výši jako v loňském roce. Základní vstupné na běžný dostihový den je 90,- Kč, studenti mají slevu a děti do 140 cm výšky dokonce neplatí žádné vstupné. Na všechny sportovní akce je vstup zdarma. Po předložení platné jízdenky od Českých drah je možné získat 50% slevu na vstupenku. Tato nabídka platí i při 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou, kde vstupenky na stání stojí 199,- Kč a lístky k sezení se podle typu tribuny dají koupit od 250 korun. Do konce července ale lze vstupenky na stání koupit se slevou. Předprodej vstupenek na říjnový vrchol sezony je možný přes Ticketportal.cz nebo v Městském informačním centru v Pardubicích.

Doprovodný program

Pardubické závodiště se i letos chce zaměřit v rámci doprovodného programu především na rodiny s dětmi. Oblíbené dětské stanoviště s hrátkami pro děti se letos přestěhuje blíže k dostihové dráze před tribunu B. Samozřejmostí bude neustále přístupné dětské hřiště, jízdy na koních i projížďky oblíbeným konibusem. Otevřena bude i kavárna ve 4. patře tribuny B, odkud je nejkrásnější výhled na dostihovou dráhu.

jalovy vp
Na dnešní tiskové konferenci byly předány čestné ceny za vítězství Ribellina ve Velké pardubické. Ocenění majiteli Karlu Jalovému s chotí předal náměstek primátora Jan Řehounek

Kalendář akcí 2016

02. 04.

Extrémní golf

14. - 15. 04.

Kvalifikace KMK

16. – 17. 04.

Jarní všestrannost - kvalifikace Zlatá podkova 

23. 04.

BARTH Run Velká pardubická

30. 04.

Agrofert Run 2016

01. 05.

Parkurové závody - Cena města Pardubic

07. 05.

Zahajovací dostihový den

14. 05.

Pardubický psí festival

21. 05.

I. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

28. 05.

Dětský super den

04. 06.

Dostihový den

11. 06.

Zlatý pohár Předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

18. - 19. 06.

BOSCH Fresh Festival

25. 06.

II. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou + ProRodeo Tour 2016

09. – 10. 07.

Závody spřežení - kvalifikace Zlatá podkova - Cena hejtmana Pardubického kraje

28. - 31.07.

MČR všestrannost - všechny kategorie

13. 08.

Friend Fest

20. 08.

III. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

02. - 04. 09.

finále KMK ve všestrannosti, Šampionát haflingů

03. - 04. 09.

Výstava Koně v akci

10. 09.

IV. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou  -Evropský den koní

01. 10.

Parkurové závody - Cena města Pardubic

07. 10.

Středoevropská dražba anglického plnokrevníka 

08. 10.

Překážkové dostihy

09. 10.

126. VELKÁ PARDUBICKÁ S ČESKOU POJIŠŤOVNOU

15. 10.

Atletický kros

22. 10.

Závěrečný dostihový den

28. - 30. 10.

Rozlučková všestrannost a závody spřežení

12. 11.

Hubertova jízda městské policie

19. 11.

Run Tour 2016    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net