Memorial Petrlika 2023Dnem Laty Brandisové pokračovala v neděli metropolitní sezóna v Chuchle Areně Praha, s vrcholem v podobě jubilejního 20. ročníku Memoriálu Harryho Petrlíka. Den patřil něžnějšímu pohlaví nejen díky hlavnímu dostihu pro tříleté a starší klisny, ale také zásluhou druhého ročníku Poháru Laty Brandisové, dostihu, pojmenovaném po jediné vítězce v historii Velké pardubické a vyhrazeném ženám - jezdkyním.


Hlavní dostih, 20. Memoriál Harryho Petrlíka (I.k., 3+ kl., 1600 m) přilákal sice ne až tak početné, ale bezpochyby zajímavé pole sedmi klisen, jemuž vévodily dvě, obhajující svá předešlá vítězství v dostihu na památku výborného trenéra - letos ve třech startech neporažená předloňská vítězka Classa (Tamayuz), kterou Václav Luka opět nasedlal Lucii Filové, a loni úspěšná Rabbit Coulsty (Coulsty), do jejíhož sedla se vyhoupl Jiří Chaloupka.

K dostihu přistoupily rozdílně. Rabbit Coulsty se bezprostředně po startu chopila vedení, Classa naopak uzavírala kompaktní pole za kterým se ztrátou několika délek cválala debutující Miura. Až do cílové roviny se na tom nic nezměnilo, pak přišel zvenčí očekávaný nástup Classy a blíž bariéře se o své slovo hlásila i Eagle Babe (Eagle Top). Rabbit Coulsty se držela do posledních metrů, nástup Classy ji i trochu "potlačil", ale v posledních metrech se přece jen favorizovaná CLASSA dostala před Rabbit Coulsty a o hlavu zvítězila. Třetí se ztrátou jedné délky doběhla Eagle Babe, čtvrté peníze patřily Ballerině (Taareef).
Vítězství ryzky ze stáje Martina Bláhy bylo jubilejním 100. zásahem trenéra Václava Luky mladšího na jedničkové scéně.

gratulace blaha2Memorial Petrlika ceny 2023

V Ceně Bokabau - 2. Poháru Laty Brandisové (III.k., 1600 m) sahala po obhajobě loňského vítězství pětiletá Trezy Lady (Wootton Bassett), ale v závěru podlehla sedmiletému valachovi stáje Epona SEA THE NIGHT (Born To Sea) trenéra Tomáše Váni s Petrou Zedkovou v sedle. Té bohužel mítink nepřinesl jen radost z vítězství, ale i pád v padocku před posledním dostihem, kvůli němuž musela závěrečný dostih vynechat. 

Pohar Brandisove 2023

Nebyl to jediný pád dne - v Ceně Lucky Rain (hdcp IV.k., 1800 m) pár desítek metrů před cílem ve vítězné pozici lehce vybočil Roman Warrior (Zazou), ztratil svou jezdkyni am. Kláru Chrbolkovou a připravil se o své první vítězství. Situace využil čtyřletý hnědák stáje Winterová-Bartoš BACORA (Gutaifan), který si připsal na své konto již třetí kariérní vítězství. V sedle valacha, připravovaného Josefem Bartošem starším, byl am. Matyáš Luka, který dovedl vítězně do cíle i sedmiletého CAPTAIN LUKU (Canford Cliffs) stáje Team trenéra Kašného v úvodní Ceně Normy (IV.k., 1400 m) a zvítězil též v závěrečné Ceně Dally Hit (hdcp V.k., 2200 m) s dalším svěřencem Josefa Bartoše MARIOSEM (Starspangledbanner), čímž zaznamenal první hattrick své kariéry.

Plemeník Zazou (Shamardal) sice kvůli chybě Roman Warriora o jedno vítězství přišel, přesto však dnes přidal další čárku a to dokonce v druhém nejlépe dotovaném dostihu dne, dvojkovém handicapu Cena Unicredit Bank na 1200 metrů, v němž na srpnové karlovarské vítězství úspěšně navázal v Německu narozený ryzák stáje K-K Metal a.s. LITTLE LORD trenéra Radka Holčáka se Sofií Kvízovou.

Nepřehlédněte: Slušovický hattrick Jakuba Kocmana, Dally Top vítězně debutovala v proutěnkách

Na programu byly i dva dostihy pro nejmladší ročník. Na kratší distanci v Ceně Chuchle Areny Praha (III.k., 1200 m) se po boji s debutující Clash Of The Stars (Camacho) prosadila taktéž bez předchozí dostihové zkušenosti startující hnědka RABBIT EAGLES (Wings of Eagles) s Nikolou Petrlíkem v sedle. Svěřenkyni Allana Petrlíka získala stáj Rabbit Trhový Štěpánov, stejně jako svého předchozího dvouletého vítěze Rabbit Crystal, jako odstávče na irské dražbě koní pro překážkové dostihy, kde za ni zaplatila 2.500 €.

Také vítězka druhého dostihu dvouletých Ceny společnosti Tipsport (III.k., 1600 m) QUIERA (Decorated Knight) se narodila v Irsku, ale reprezentuje chov svého českého majitele Marka Šimáka, který její matku Queens Harbour (Harbour Watch), umístěnou ve dvou listed dostizích v Německu, zakoupil březí po zmíněném Decorated Knight před 3 lety za 11.000 gns na dražbě v Newmarketu. V sedle svěřenkyně Ivany Pejškové seděla Alena Plimlová.

Miloslav Vlček
foto Andrea Zavadilová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net