Zatímco dvojice nedělních vítězů slovenských klasik Shabana (Jukebox Jury) a Darling in Pink (Outstrip) o víkendu udělala podstatný krok na cestě k Českému derby, původně nejambicióznější z tříletků trenéra Urbánka Conspirationist (Highland Reel), jehož stáj Lokotrans přihlásila do německého a později i polské derby, žádnou modrou stuhu nepůjde.

 
"Kůň je v pořádku, ale ještě není tak daleko, aby mohl jít jakékoliv derby, tím méně německé," uvedl pro naše stránky manažer stáje Lokotrans Michal Lisek. Letos zatím nestartovavší Conspirationist má za sebou jediný start loni v Bratislavě, při němž obsadil v dostihu na 1600 metrů čtvrté místo. Podle trenérových slov se loni ukazoval jako jeden z nejlepších koní ve stáji, a proto byl přihlášen do Deutsches Derby a také do derby polského, které se však běží ve stejném termínu jako derby v Hamburku. (miv) 

Nepřehlédněte: Tři a půl kilogramu nad Darling In Pink, šest nad Shabanou. Queen of Beaufay je dle handicaperů z klasických vítězů nejlepší    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net