chuchle2Tradiční prázdninovou dostihovou přestávku na závodišti ve Velké Chuchli přeruší zítra vpodvečer dostihový mítink o pěti rovinových chodech, z nichž dva mají maximální obsazenost. Jedná se o provozní dostihy, ale i tak se objeví v akci několik jmen známých z velkých dostihů. A vstupné na dostihy je pro tentokrát zdarma...


Podvečerní mítink začíná v 18:30 hod. a jeho nejdůležitějšími body jsou dva trojkové dostihy - Cena společnosti Colosseum na 1800 metrů a sprintérská Cena společnosti Power Exchange Central Europe, každý o 60.000 korun. Startovní pole v obou zkouškách jsou stejně vyrovnaná jako v ostatních dostizích a v žádném z nich není velký favorit.

Nejznámějším koněm na startu Ceny společnosti Colosseum je nejstarší kůň v poli Iryklon (Nowogrodek), který ale od loňské sezóny prodělal výkonnostní pokles, přesto však v této společnosti může bojovat o vítězství. V posledním startu předvedl nárůst formy College Succes (Miesque´s Son) a to ho pasuje mezi favority dostihu, stejně jako velmi spolehlivého Tropa (Bully Pulpit).

Z trojice tříletých koní na startu jsou zajímaví dva. Jonathan (Mastercraftsman) stáje Pegas v posledním startu nebyl daleko od vítězné Inwnianky, která se dopracovala až ke startu v Oaks. Dokonce o hattrick a udržení neporaženosti bude usilovat svěřenec trenéra Zobala, bělouš Dzinfizz (Rosensturm), který letos dvakrát zvítězil na karlovarské dráze. V posledních dvou startech také neprohrála I Want Dance (Look Honey).

Hodně vepředu by mohla být také Izynka (Look Honey) a Byskovic (Jeremy), který pod vedení am. Šíchové dobíhá velmi častu v přední linii. Vítězství někoho z dalších účastníků dostihu by bylo větším překvapením.

Iryklon
FOTO: V akci bude zítra také devítiletý Iryklon

Úvodní Cena společnosti Power Exchange Central Europe má 14 startujících. Na svá dvě jarní vítězství by mohl navázat Russian Hockey (Giant´s Causeway), který se vrací na kratší tratě. Jan Rája střídá v sedle dalšího dvojnásobného vítěze Wobull se Now (Bully Pulpit) ž. Zatloukala a i tato dvojice patří na stupeň vítězů.

V posledních dvou startech neporažená jde na start Detekce (Bully Pulpit) a často vítězí také svěřenec Jiřího Chaloupky Echo Rules (Aussie Rules), který 7. června v handicapovém dostihu uspěl nad dobrými koňmi. Z dvojice svěřenců trenéra Tomáše Váni aspiruje výše letošní dvojková vítězka Reggie (Varadar) než Pragmatik (Bully Pulpit). Ve vyrovnaném dostihu ale nelze podceňovat ani Wladana (Bully Pulpit), Moonglase (Verglase) a tříletého Daryana (Baltic King), pokaždé zatím dobíhající mezi prvními třemi v cíli.

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Colosseum:
4:1 - Trop
5:1 - College Succes
5,5:1 - Izynka, Iryklon
6:1 - Jonathan, I Want Dance
6,5:1 - Dzinfizz
7:1 - Byskovic
10:1 - Chuan Che, Seep
12:1 - Exchange, Jessi
20:1 - Katchaba

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE:
4:1 - Wobull se Now
5:1 - Russian Hockey
6:1 - Reggie, Echo Rules
7:1 - Detekce, Wladan
8:1 - Moonglas, Daryan
10:1 - Pragmatik, Fur Coat
12:1 - Kitty Lot, Dixon
14:1 - Muffin
16:1 - Fines
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net