Savujev ArslangirejTrenér Arslangirej Šavujev vysílá do nedělního vrcholu, Svatováclavské ceny talentovaného tříletého hřebce Cut Me Loose, který na konci srpna získal v Mostě své první jedničkové vítězství. Náš rozhovor se ale nebude  týkat jen nedělních šancí syna Singspiela, ale i plánů s hvězdami stáje, které jsou v německých a francouzských grupových dostizích.


Tříletý zástupce stáje Ramzana Kadyrova Cut Me Loose od devátého místa ve Velké jarní ceně pravidelně dobíhá mezi pěti nejlepšími na tratích 1200 - 1600 metrů a naposledy zvítězil v jedničkovém handicapu v Mostě na trati 1400 metrů. "Jeho optimum je 1200 - 1400 metrů. Svatováclavská cena je ale výborně obsazený dostih, myslím, že o vítězství by měli usilovat hlavně Waka Laura a Mikesh. My asi moc šancí na vítězství nemáme. Budu spokojený za umístění na tabuli," říká Arslangirej Šavujev a dodává, že by nebylo pro jeho svěřence dobře, kdyby dráha byla měkká: "Cut Me Loose potřebuje pružnou dráhu."


Dvě třetí místa z testů úrovně Gr. 1 v Německu již má na svém kontě pod vedením Arslangireje Šavujeva bělouš Meandre (Slickly). "Přihlásili jsme ho na 22. září do Ceny Evropy. Další plány s ním se budou odvíjet od tohoto dostihu. Pokud bude vše dobré, přihlásili bychom ho ještě na dostih grupy 2 v Paříži 20. října."


Další black-type hvězda stáje Dux Scholar (Oasis Dream) figuruje na přihláškách do Velké ceny Prahy příští týden, ale jeho sezónní vrchol by měl přijít o Arc-mítinku v Paříži. "Přihlásili jsme ho do Gr. 1 dostihů na 1400 a 1600 metrů," uvádí trenér Šavujev. "Měli jsme do Longchamp přihlášeného i Bathyrhona, ale toho budeme škrtat. Je to výborný kůň, ale bohužel moc nervózní. Když jsme s ním jeli do Hannoveru, celou cestu v přepravníku kopal a strašně potil. Dostih tedy odběhl už před startem dostihu. Bathyrhon by potřeboval vykastrovat, ale majitel ho chce ponechat jako hřebce, má s ním plány do chovu." (mze)

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking