Luka vaclav jrUž jen letmý pohled na startovní listinu 92. Svatováclavské ceny Gaan CZ a partnerů vyvolává u dostihového příznivce nadšení. Dostih je nabitý hvězdnými jmény a mezi 10 koňmi nechybí ani objevy jarní části sezóny Mikesh a Waka Laura. Trenéra klisny Ing. Luku jsme požádali o zhodnocení nejen jejích šancí, ale i konkurence.


"Je to opravdu výtečně obsazený dostih, takových moc za sezónu není," říká Ing. Václav Luka ml., "v dostihu jsou podle mého názoru čtyři koně s plnými šancemi na vítězství, tedy All the Evil, Waka Laura, Mikesh a Bright Sand. A vzhledem k tomu, že už je podzim, a koně nemusí tak dlouho držet formu, může uspět i někdo z ostatních koní. Myslím, že bychom neměli nikoho předem odepisovat a nad nikoho se nepovyšovat."

Svěřenkyně trenéra Luky a reprezentantka stáje Go Waka Laura bude startovat na dráze v Praze po téměř roce. "Jsem zvědavý, co s ní pražská dráha udělá, jak jí to sedne, ale věřím, že to zvládne dobře. Samozřejmě bude v tak výborně obsazeném poli dostih hodně o taktice a průběhu dostihu. To se nám při posledním startu v Mostě moc nepovedlo, Waka Laura mohla vyhrát. S Petrem Foretem jsme si to ale vyříkali a já věřím, že se tato chyba opakovat nebude. Waka Laura měla podobně jako Dangerous Gleam a Talar menší dostihovou pauzu, je odpočinutá a taková natěšená. Takže se na dostih moc těším." (mze)

 

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking