dalewariStáj Monte Negro pana Jiřího Posáda, v jehož barvách běhali poslední tři vítězové Českého derby, se usilovně připravuje na další klasickou sezónu. Po koupi dvouletého Kifaaya (Intikhab) na dražbě v Newmarketu za 55.000 gns posílila v uplynulých dnech dalším atraktivním dvouletkem - hnědákem Dalewari.


Jak jako první informovaly stránky Dostihového světa, Dalewari (Desert Style) byl zakoupen ze stáje trenéra Halforda a nyní je na ecestě do Čech. Odchovanec Aga Khana Dalewari absolvoval letos 4 starty. Po šestém místě v 7. srpna v Leopardstownu doběhl třetí v dostihu na 1700 metrů v Killarney, poté finišoval druhý, 1/4 délky od vítěze, na allweatheru v Dundalku a své irské působení zakončil vítězně na stejné dráze 26. listopadu, kdy vyhrál  mílový handicap. Dosud vydělal 8.288 liber, jeho rating činí 80 liber.

Jeho matka Dalataya (Sadler's Wells) sice na dráze nepředvedla sama téměř nic, ale v chovu dala 3 vítěze včetně v listed proutěnkách umístěného Dalasiri (Dylan Thomas). Bába Daltawa (Miswaki) patří k nejspěšnějším matkám posledních let - mezi jejími potomky najdeme evropského šampióna a vítěze Breeders' Cup Turf Daylamiho či vítěze Prix du Jockey Club Dalakhaniho. Otcem nové akvizice stáje Monte Negro je plemeník Desert Style (Green Desert), mezi jehož Gr.1 úspěšnými potomky je i vítěz Deutsches Derby a současný český plemeník next Desert.


Související článek:
Bude Kifaaya nástupcem Kadynyho, Mister Aviation a Cheeky Chappie?
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking