Torok Dalibor2Po pěti letech dokázal připravit trenér Dalibor Török dalšího koně, který vyhrál na francouzském závodišti. Na úspěch The Joe Mc Cardla totiž v sobotu navázal na závodišti Saint Galmier tříletý Royal Kingdom, v jehož sedle si připsal cenné zahraniční vítězství Michal Mach. Jak ale zjistíte z následujícího rozhovoru, trenér Török se už dívá do další sezóny a rád by zažil změnu ve svém profesním životě.

 


Přiznám se, že jsem vašeho svěřence Royal Kingdoma zaregistrovala až nyní při jeho vítězství. Můžete nám ho tedy blíže představit? A samozřejmě také stáj, za kterou běhá.
Royal Kingdom byl jako roček pořízený Sallerovými na baden-badenské aukci. Jako dvouletý byl menší a potřeboval čas, takže jsme ho k dostihům nepřipravovali. Letos na jaře jsme měli v Tušovicích personální problémy a nakonec jsem tu zůstal sám. Takže jsem pracoval především se staršími osvědčenými koňmi určenými do větších dostihů. Začal jsem tedy na Royal Kingdoma mít více času až v létě.
Sallerovi ho nabízeli k prodeji a vážím si toho, že jsem si ho od nich mohl v srpnu koupit, a že tak nepřišla moje práce nazmar. Stáj, za kterou Royal Kingdom běhá, je pojmenována po mé dceři Štěpánce. Sezóna už pomalu končí a tak jsem ho namísto registrace za 25000 Kč v podstatě už jen s minimální nabídkou tuzemských dostihů raději registroval jen za 5000 Kč pro zahraniční starty, kde můžeme běhat až do zimy.

Jak hodnotíte jeho zářijový debut?
První start měl se 16 koňmi na závodišti v Lyonu, kde zůstal v boxech. Potom ještě přišel pěkným koncem na osmé místo mezi 17 koňmi. Takže jsme mu nyní prodloužili distanci a vyšlo to, vyhrál moc pěkně a s velkým náskokem.

V sedle Royal Kingdoma byl Michal Mach, budete spolupracovat i nadále?
S Michalem spolupracuji celý rok, je to mladý jezdec, který se snaží a to se mi líbí. Start v Saint Galmier byl pro něj i takovou satisfakcí za absenci Almond Magica v Českomoravské ceně. Michal odvedl dobrou práci a doufám, že tomu bude tak i nadále.

A už máte pro Royal Kingdoma naplánovaný další start?
Ano, včera jsem ho hlásil na závodiště do Maisons Laffite na 29. října do dostihu kategorie D. 

Almond Magic
Almond Magic doběhl nedávno pod vedením ž. Michala Macha čtvrtý ve Velké ceně Prahy

Jak jste spokojený s letošní sezónou?
Sezóna proběhla a podařilo se nám několik pěkných výsledků se staršími koňmi v jedničkových dostizích, ať už vzpomenu na čtvrté místo Wallista ve Zlatém poháru a páté v Ceně města Karlovy Vary, nebo tři umístění Almond Magica v jedničkových dostizích včetně čtvrtého místa ve Velké ceně Prahy. Wallisto, Almond Magic a The Mole Catcher vypadají dobře a mohli by ještě letos startovat  v zahraničí, vše ale bude záležet na tom, jak se Sallerovi s nimi rozhodnou.

A co plánujete na příští rok?
V Tušovicích bylo hezky, byl jsem tu rád, ale potřebuji změnu v profesním životě, připravovat i mladé koně. Proto bych se chtěl přestěhovat do nějakého většího tréninkového střediska, do Velké Chuchle nebo Lysé nad Labem, a připravovat deset až dvanáct koní. Byl bych moc rád, kdyby se našli majitelé, mající třeba i ambice startovat se svými koňmi v Itálii a Francii, kteří by mi svěřili koně do tréninku. (mze)

Záznam z vítězství svěřence Dalibora Töröka Royal Kingdoma v dostihu na závodišti Saint Galmier najdete zde    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking