Dally HitVelmi zajímavé měření sil tříletých a starších klisen je na programu v neděli na pražském závodišti. V centru pozornosti bude Dally Hit, která byla podle slov trenérky Ing. Pejškové dohlášena do dostihu poté, co se nepovedl Memoriál Smolíka v Mostě. V dostihu je ale také Sapsiree, Money For Danny a špičkové tříleté Cassie a Ocara.


Zástupkyně stáje HIT LOT Pejšková Dally Hit (Ad Valorem) prokazuje od loňska vysokou výkonnost. V devíti startech v nejvyšší společnosti byla v cíli pokaždé mezi pěti nejlepšími a dokázala se prosadit i mezi staršími soupeři. To se jí ale nepodařilo minulou sobotu v mosteckém Memoriálu Vlastimila Smolíka, kde doběhla poslední. "Dally Hit v nedělním dostihu původně startovat neměla. Měli jsme v plánu zabojovat v Mostě o některé umístění a zkusit vyjet v červnu do Wroclawi," vysvětluje trenérka Ing. Ivana Pejšková. "Dostih v Mostě se však nepovedl ani zúčastněným jezdcům, ani Dally, a tak po tamní  práci na trávě na 800 metrů bylo možné Dally vyslat po týdnu do otevřeného dostihu pro klisny v Praze. Polsko samozřejmě  zatím rušíme. Dally dostane po neděli patřičný odpočinek a pak stanovíme další starty."

A s jakým výsledkem klisny bude trenérka v Ceně Tuchler - 12. Ceně Nory Jeane spokojená? "Do nedělního dostihu je přihlášeno pár dobrých klisen. Není to lehká záležitost a tak bych si přála, aby se vrátila Dally ke své tradici být za peníze."

Dally Hit FOTO: Favoritkou hlavního chuchelského dostihu je druhá z Oaks a čtvrtá z polských Oaks Dally Hit, kterou povede Ing. Helena Pejšková

Mezi největší soupeřky Dally Hit by měla patřit Sapsiree (Rock of Gibraltar), která dokázala tento dostih vyhrát jako tříletá. Z dalších starších klisen vstoupila letos do sezóny snadným trojkovým vítězstvím Money For Danny (Azamour), které se ale už tolik nedařilo koncem dubna v Karlových Varech. V poli je rovněž loňská vítězka dostihu Maruschka (Medicean), před týdnem druhá v Mostě na 1400 metrů. O délku a čtvrt za ní tehdy skončila další účastnice nedělního dostihu Fur Coat (Layman).

Velmi zajímavé bude také srovnání zmíněných klisen se zástupkyněmi špičky klasického ročníku, které pochopitelně mají v dostihu hmotností úlevu. Cassie (Alexandros) vyhrála předzkoušku klasického dostihu a v něm uzavřela tabulový doběh.  Ocara (Goodricke) obsadila třetí mista v Memoriálu R. Deyla a také v Jarní ceně klisen.

Poprvé se na pražské dráze objeví pětiletá Dang Dia (Lawman), která byla loni připravovaná na Slovensku a teď je v trenérské péči Allana Petrlíka v Krabčicích. V jedničkových dostizích se zatím nedokázala prosadit na tabuli. Tapdance (Lando) se v posledních startech tolik nedařilo, stejně jako Kobi (Toylsome). Naopak Reggie (Varadar) poslední start proměnila ve dvojkové vítězství, když nosila nízkou hmotnost.

Dostihový program na pražském závodišti začíná ve 14 hodin, kdy se letos poprvé představí v akci dvouletí koně v Ceně prvních nadějí.


Sázkové kurzy Betino na Cenu Tuchler - 12. Cenu Nory Jeane:
2,5:1 - Dally Hit
3:1 - Sapsiree
4:1 - Money For Danny
4,5:1 - Ocara
6:1 - Maruschka, Cassie
10:1 - Tapdance, Reggie, Kobi, Fur Coat, Dang Dia (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking