Speed MachineHned několik majitelů angažovalo v zimní přestávce koně pro starty v klasických dostizích. Dnes k nim přibyl i Ing. Václav Slovák, který zakoupil v prodejním dostihu ve Fontainebleau tříletého koně irského chovu jménem Speed Machine. Tmavého hřebce bude trénovat Zdeno Koplík.


Speed Machine mající rating 43 se dnes odpoledne zúčastnil prodejky kategorie E, Prix de Bosquets, kde doběhl na trati 1200 metrů čtvrtý. Christophe Soumilllon ho ale již na posledních sto metrech nejezdil. Jeho odstup od vítězného bělouše Jasnina (Palace Episode) byl v cíli 6 délek. Syn vítěze Gr. 1 Crand Criterium Naaqoose (Oasis Dream) Speed Machine má na svém kontě sedm startů a pokaždé se umístil na tabuli. První dva starty absolvoval na loni britských ostrovech, ale poté byl přesunutý do Francie k trenéru Paulu Coletovi. Pod jeho vedením hned první start v Deauville vyhrál a  jako pátý se umístil v Listed Prix Francouis Boutin na 1400 metrů. Letos Speed Machine v trenérské péči Fabrice Vermeulena absolvoval tři starty. Kromě dnešní čtvrté příčky byl v únoru druhý a třetí v Cagnes Sur Mer na tratích 1500 a 1600 metrů. "Koně jsme koupili s cílem startů v jarních klasických dostizích," uvedl pro naše stránky Ing. Václav Slovák. Jeho stáj zásluhou svěřenců Zdeno Koplíka Trinity a Kendyho slavila již deset vítězství v jedničkových dostizích.  (mze)

Speed Machine
FOTO: Nová posila stáje Václav Slovák Speed Machine při svém vítězství loni koncem června v Deauville    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking