Bodlak RadimSvěřenkyně Radima Bodláka a reprezentantka DS Pod Buchlovem Delight My Fire dosud předváděla to nejlepší „na trávě“. To už ale od nedělního pardubického odpoledne tak zcela neplatí. Delight My Fire totiž pod vedením Niklase Lovéna triumfovala v Ceně společnosti VCES a.s. - Ceně Labe a ukázala tak své velké kvality rovněž v crosscountry. Navíc porážkou Arcione a dalších výborných krosařů naznačila, že by Velká pardubická mohla mít příští rok o jedno velké jméno na startovní listině více.  S trenérem Radimem Bodlákem jsme si povídali nejen o letošních výsledcích Delight My Fire, ale také o příští sezóně. A dozvěděli jsme se i o novém koni ve stáji, jehož cílem je švédská Velká národní.


Vaše svěřenkyně se potkala v Ceně Labě s výbornými koňmi. Podle sázkových kurzů byla třetím favoritem dostihu. Jak vy sám jste jí před dostihem věřil?
Delight My Fire jsem věřil hodně. Pro mne byla favoritkou Arcione a říkal jsem si, že pokud nám vyjde v dostihu taktika, kterou jsme si stanovili, že by měla být Delight druhá. Všichni ji vnímali jako koně pro steeplechase, ale já jsem věděl, že je univerzální, že ji krosový dostih nebude dělat problém. Nikdy nešla Hadí příkop ani Irskou lavici a zvládla je výborně. 

Určitě jste už viděl dostih na videu. Bylo v průběhu dostihu nějaké místo nebo skutečnost, která vaše vítězství mohla ohrozit?
Na můj vkus dělala Delight až moc velké skoky, skákala zbytečně moc do výšky a do dálky, například anglický skok a skok s výskokem.  Naštěstí je tak silná, že takové skoky ustojí. Ale jinak jsem v dostihu nějaké krizové místo nenašel.

CenaLabe
Delight My Fire bojuje s Arcione o vítězství v Ceně Labe 

Ještě bych se chtěla vrátit k jejím výsledkům ve Wroclawi. Poté, co jsem viděla výkon Delight My Fire v Crystal Cupu, byla pro mne jednoznačnou favoritkou Velké wroclawské. Nakonec ji v ní ale o čtyři délky porazil Sergeant Thunder. Co myslíte, že bylo příčinou toho, že tehdy prohrála?
Delight My Fire šla ve wroclawské dobře, ale byla poražena v tu chvíli lepším koněm. Já jsem byl s jejím výkonem spokojený a panu Holčákovi jsem pogratuloval.

Je po Ceně Labe  v pořádku? Pokud ano, bude ještě letos někde startovat?
Ano, je v pořádku. Neměla po dostihu žádný problém a mohu říci, že snáší dostihy velmi dobře. Naším původním cílem pro letošní sezónu byla Velká slušovická steeplechase a to jsme neopustili. Delight My Fire je v cajku a měla by se ještě Velké slušovické zúčastnit.

DelightMyFire Loven
Radost Niklase Lovéna po dostihu

Nemohu se vás ale také nezeptat na vaše plány pro příští sezónu. S vítězi Ceny Labe bývá jednoznačný cíl…
Určitě ji do Velké pardubické přihlásíme, otázkou ale je, co bude běhat v průběhu sezóny. Určitě by měla být zase směřována do Wroclawi, kde ji tamní publikum má moc rádo a chce ji tam vidět. A samozřejmě bude muset absolvovat kvalifikační dostih na Velkou pardubickou. Teď ale ještě neznáme termíny dostihů a propozice na příští rok. Až budou známé, budeme muset její program nějak poskládat.

Dostihová sezóna už pomalu končí a to je čas, kdy do stáje přibývají noví koně. Už máte nějaké nováčky v boxech?
Plánujeme nákupy nových koní a určitě nějací mladí koně do stáje přibudou, ale zatím máme nového překážkáře. Je jím třetí z letošní švédské velké národní, sedmiletý Rockinger. Patří stejnému švédskému majiteli jako Taurito a Douna. Máme ho za úkol připravit pro další start ve Svenskt Grand National. Je to určitě kůň pro velké dostihy a také do Pardubic.

Michaela Zemanová

Fotografie: Petr Guth, další jeho snímky z pardubického mítinku si můžete prohlédnout zde     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking