ZoheyrBěhem cesty ze sobotní Velké červnové ceny se zranil jeden z předních tříletků letošního ročníku hnědák Zoheyr (Born to Sea), pro kterého tím končí cesta k Českému derby. Ke zranění došlo poté, co se na odjížďce při cestě domů lekl projíždějícího kamionu a přeskočil přepážku v autě. "Byl to zlomek vteřiny, nedalo se s tím nic dělat," vysvětluje Zoheyrův trenér Radek Holčák.


Ten se tak v modré stuze bude muset obejít bez jedné ze svých nadějí na zopakování loňského triumfu s Pacific Hillem. "Do dostihu musí jít kůň maximálně připraven a rozhodně nebudeme zkoušet žádné experimenty," říká a už plánuje hřebcovu další budoucnost. "Zkusíme mu najít optimální distanci, pravděpodobně mu ji zkrátíme a asi ho i necháme vykastrovat. Trochu ho trápí přebytek hormonů a možná kdyby to nebyl takový rošťák, tak by se to nestalo," dodává trenér, který však ani v souvislosti s blížícím se vrcholem pro tříleté neztrácí optimismus. "Třeba se na startku dostane Renasi a překvapíme s českým odchovancem," uzavírá Holčák.

Hnědák stáje AGA-Vlachovice Zoheyr, zakoupený po slibné dvouleté sezóně v Irsku, absolvoval v českém tréninku zatím tři starty. Ve Velké jarní ceně doběhl čtvrtý, v Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera skončil na pátém místě a ve Velké červnové obsadil místo šesté. (miv)

Související článek:
Handicapy před Derby. Komu zbyde Černý Petr?

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net