ZlatyPoharVCHStejně jako v Českém derby, ani v dalších šesti dostizích se nepodařilo uspět favorizovaným koním. Velký den měla stáj Dr. Charvát a trenér Pavel Tůma, kteří si připsali double. Kromě úspěchu v Českém derby triumfovali také prostřednictvím Hessoesse v Ceně Wago určené tříletým klisnám. Zlatý pohár byl spanilou jízdou ž. Vokálkové a Always Ond Sunday, kteří triumfovali stylem start-cíl. Tattersalls Mile se stala kořistí podruhé v Česku startujícího Phu Haie a v Ceně TRM byl největším rychlíkem Hello Hobby, který si připsal první jedničkové prvenství.

Chuchelský galaprogram otevřela CENA VÝŽIVOVÝCH PROGRAMŮ FITMIN (2l., III. kat., 1200 m, 60.000 Kč), kde sice byli tři již startující koně, ale nakonec v boji čtyř dvouletků o vítězství měli nejvíce sil debutanti. O krk před Finiosem (Miships) zvítězil ž. Janem Vernerem vedený QUINTERO (Stormy Jail - Quantera, Seattle Dancer) Stáje Hradec připravovaný Tomášem Váňou. Další krk byla zpět třetí Dark Alighieri (Durante Alighieri), která o krátkou hlavu porazila desetinovou favoritku Drakyádu (Egerton).

CenaFitmin2
Úvodní Cenu výživových programů Fitmin pro české odchovance vyhrál debutující Quintero s ž. Vernerem (foto: Petr Nowicki)

Leaderkou podstatné většiny trati 13. CENY TRM (3+, I. kat., 1200 m, 135.000 Kč) byla vítězka Ceny Jezdectví Kobi (Toylsome), ale ta se nakonec nevešla ani na tabuli. Favorizovaný a nejvíce zatížený Master Of Gold (Gold Away) stačil na čtvrté místo a souboji dvou soupeřů o vítězství přihlížel ze vzdálenosti téměř čtyř délek. Krásný duel spolu svedli tříletý Darien (Blue Coral) a HELLO HOBBY (Intense Focus). Zástupce stáje Lokotrans Hello Hobby přezdívaný "Ježíšek" dokumentoval výbornou formu svěřenců trenéra Luboše Urbánka a pod vedením ž. Petra Foreta si připsal první úspěch v dostihu I. kategorie o půl délky. Zlepšení předvedla třetím místem Anitschka (Arcano). Čas Hello Hobby 1:10,93 patří mezi tři nejrychlejší v Ceně TRM.

Na start 14. TATTERSALLS MILE (3+, I. kat., 1600 m, 135.000 Kč) se po škrtnutí Father Frosta postavila jen pětice koní. Nejprve šéfoval koňskému pelotonu Montjeu Third (Pop Rock), ale po 400 metrech už převzal iniciativu svěřenec Ing. Václava Luky a reprezentant stáj Leram PHU HAI (Elusive City). A i když se ho desetinový favorit Aldar (New Approach) snažil v cílové rovině dostihnout, neměl šanci. Osmiletý hnědák zvítězil pod taktovku Bauyrzhana Murzabayeva o půl délky. Dally Hit (Ad Valorem) tentokrát nepředvedla svůj nejlepší výkon a skončila na třetím místě.

CenaTRM
Hello Hobby (ž. Foret) poráží tříletého Dariena v 13. Ceně TRM (foto: Petr Nowicki)

Událostí druhého nejbohatšího dostihu mítinku, 58. CONSEQ ZLATÉHO POHÁRU (3+, I. kat., 2400 m, 150.000 Kč) byl návrat vítěze Českého derby ze sezóny 2015 Touch of Genia (Galileo). Ten si nepočínal marně, ale při svém comebacku se musel spokojit se čtvrtou příčkou. Dostih již krátce po startu ovládl vítěz ročníku 2014 ALWAYS ON SUNDAY (Sunday Break) s ž. Zuzanou Vokálkovou v sedle a bylo v podstatě rozhodnuto, přestože reprezentant stáje Monte Negro v cílové rovině bočil. Svěřenec Radka Holčáka zvítězil totožným stylem jako loni na Evropském poháru žokejů, kde ho jezdil Gerald Mossé. Velmi dobrý výkon podali také svěřenci Ludvíka Harise, kteří skončili na druhém a třetím místě. Podceňovaný Bonys (Intense Focus) nakonec dokázal o nos porazil Fernanda (Sabiango). Favorizovaný Solar Eclipse (Montjeu) uzavřel tabulový doběh.

Posledním jedničkovým dostihem mítinku byla CENA WAGO (3l. kl., I. kat., 2200 m, 135.000 Kč), tedy největší předzkouška Oaks, které se poběží za čtyři týdny.  Velmi dobrý výkon v ní podala po aktivním průběhu dostihu zástupkyně českého chovu Luxia (Midships), která bojovala o vítězství, ale nakonec měla údernější koncovku HESSOESSE (Cima de Triomphe), kterou vedl ž. Jan Rája. Luxia zaostala za zástupkyní stáje Dr. Charvát a svěřenkyní trenéra Tůmy o třičtvrtě délky. Třetí místo, ale již více než tři délky za vítězkou, patřilo favoritce Coffole (So You Think).

CenaTattersallsMile
14. Tattersalls Mile se stala kořistí Phu Haie, který pod vedením ž. Murzabayeva porazil favorita Aldara (foto: Petr Nowicki)

Juniorská SIMSONOVA CENA TÜCHLER (2l., II. kat., 1200 m, 100.000 Kč) přinesla radost stáji Rabbit Trhový Štěpánov a trenéru Petru Juránkovi. Druhé vítězství totiž dokázal získat v rozmezí dvou týdnů GOLDEN ALIGHIERI (Durante Alighieri - Golden Sound, Lujain) a tentokrát zvítězil s ještě větším rozdílem. Druhého debutanta Lianela (Champs Elysees) porazil o čtyři délky. Další čtyři délky zpět doběhla stájová kolegyně vítěze Rabbit Bated (Bated Breath), která o krátkou hlavu za sebou zanechala favorizovaného Kissi Boye (Bully Pulpit).

Vydařené dostihové odpoledne v Conseq Parku uzavřela CENA EBF (3l., III. kat., 1800 m, 60.000 Kč). Jediné vítězství si o derby-mítinku zaknihoval Greg Wroblewski prostřednictvím debutujího POLISH PEARLa (Galileo), který patří stáji Marcelewo. Hnědák je polobratrem Gr. 1 King George VI & Queen Elizabeth Stakes Harbingera (Dansili) a stál jako roček na aukci Tattersalls 425 tisíc liber. S Polish Pearlem završil žokej Bauyrzhan Murzabayev jako jediný z jezdců double. Více než čtyři délky za vítězem dosáhl cíle Hordubal (Muhtathir) a třetím místem překvapil outsider Guillotine Shave (Slickly).