Brno 6Dnes se poprvé v letošní sezóně zapojí do dostihového dění i moravské závodiště v Brně - Dvorskách. Tamní pořadatel připravil na sezónní premiéru 9 dostihů (z toho 3 steplechase) a také tři dostihy Pony ligy. Vrcholem dne bude Podzimní brněnská steeplechase o 80 tisíc korun.

 
V dostihu, jehož plný název zní POHÁR STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA 12. ročník pod záštitou primátorky MUDr. MARKÉTY VAŇKOVÉ - Podzimní brněnská steeplechase (III.k., 5+, 4100 m), se střetnou dva steepleři, kteří již v Brně ukázali, co umí. Vítěz tohoto dostihu z roku 2018 Tamas (Royal Court), který loni přidal další úspěch na tamní dráze v Jarní brněnské steeplease, a Gejzír (Generous), loňský vítěz Letní brněnské steeplechase, který však v loňském ročníku Podzimní steeplechase jako desetinový favorit zklamal až šestým místem.   

Favoritkou rovinového vrcholu dne Ceně LOKO-TRANS s.r.o. - Podzimní moravské míli (III.k., 3+, 1600 m) je dostatečně třídová, ale méně vyrovnaná zimní královna 2018 Dark Absolu (Pouvoir Absolu), která letošní sezónu odstartovala trojkovým vítězstvím v Netolicích, na které navázala druhým místem za Spencerem (Finjaan) v mostecké dvojce. 

Upozornění pořadatele pro účastníky dostihů v Brně

V současné době se ve vesnici v Brně-Dvorskách buduje kanalizace, tudíž je vesnice ve směru Brno-Tuřany a Kobylnice vedená jako slepá ulice a dále jako zákaz vjezdu.

Pro přepravce s koňmi je vjezd na dostihový den povolen.

Prosím pozor, dále se mění vjezd do areálu pro koně. V minulých letech používaný vjezd okolo ohrady je momentálně neprůjezdný. Využijte vjezd u rybníka (označený zeleným kroužkem na mapce, kterou naleznete zde. Pro lepší orientaci bude vjezd v dostihový den značený cedulí.

Vjezd na parkoviště pro diváky je stejně jako v minulých letech u zatáčky u Tuřan.


Přenos z mítinku naleznete na YouTube kanále Jockey Clubu ČR
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net