TamasHlavní dostih prvního letošního mítinku na brněnském závodišti, Podzimní brněnská Steeplechase - POHÁR STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA 13.ročník pod záštitou primátorky JUDr. MARKÉTY VAŇKOVÉ (III.k., 4100 m, 80.000 Kč) se poté, co kvůli nepřítomnosti náhradního jezdce nemohl startovat druhý favorit Gejzir (Generous), stal jednoznačnou záležitostí favorizovaného TAMASE (Royal Court) stáje Vocetka, který lehce zvítězil o 8 délek před druhým Charismaticem (Pop Rock). 


Jeho partnerek byl žokej Jiří Kousek, jemuž se podařilo zvítězit i s pětiletým ALVOU (Black Sam Bellamy) trenéra Neuberga, v jehož sedle ovládl pětkovou Cenu společnosti Mikrop Čebín a.s. a Václav Kubík s.r.o. (stch, 3400 m). Ta ale byla kvůli zraněnému jezdci v dráze zastavena a opakovala se na konci programu s pouhou čtveřicí účastníků.

Mítink se vyvedl Simoně Laubeové, která v sedlech NURWELY (Sharpour - Nurbela, Belenus) a LANDARONA (Egerton - La Rainba, Rainbows for Life) vyhrála úvodní dva rovinové dostihy a v závěrečné Ceně společnosti TIPSPORT (IV.k., 2200 m) pak se ZAMINDARTONEM (Egerton - Rabbit Zamindar. Zamindar) završila hattrick.

NN20 landaron2
NN20 zamindarton

Simona Laubeová byla i v sedle favoritky hlavního rovinového dostihu Ceny LOKO-TRANS s.r.o. - Podzimní moravské míle (III.k., 1600 m) Dark Absolu (Pouvoir Absolu), ta ale z boxu vyskočila jak kdyby chtěla přeskočit Taxis a v dostihu toho poté mnoho nepředvedla. Vítězství získal sedmiletý valach stáje Těchov ALEXANDR (Approve) s amatérkou Sabinou Mokrošovou.

Po pěti překážkových startech se na rovinu vrátil sedmiletý FABRYAN (Ryan - Fabriana, Security Risk) a výsledkem bylo páté rovinové vítězství kariéry.

NN20 fabryan2

Třetím sedmiletým kmetem, který dnes v Brně vyhrál rovinový dostih, byl ryzák G-Radiant Racing RABBIT MAKFI (Makfi), který pod Terezou Grbavčicovou vyhrál amatérským jezdcům vyhrazený Memoriál Z. Kalába na 1900 metrů. (miv)
         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net