jockeyclubJockey Club dnes publikoval zprávu o programu pro dvouleté koně na sezónu 2017. Podle ní bude Jockey Club pro příští rok garantovat uspořádání minimálně 32 dostihů pro dvouleté, v nichž by objem cen měl dosáhnout 3,05 miliónu korun a pokud bude opět Gerschův memoriál listed dostihem, částka se ještě významně navýší.


Pro majitele českých odchovanců je pozitivní zprávou návrat majitelských prémií do dostihů pro dvouleté, který se ale týká jen dostihů II. kategorie a vyšších. Tyto majitelské prémie, o jejichž podrobnostech hodlá Jockey Club informovat v následujících týdnech, budou hrazeny z prostředků Jockey Clubu ČR. 

Jockey Club garantuje v příštím roce uspořádání minimálně 2 dostihů kategorie Listed (Cena zimní královny a Cena zimního favorita), minimálně 2 dostihů I. kategorie, 4 dostihů II. kategorie a 24 dostihů III. kategorie. Cílem publikované garance je "majitelům jasně deklarovat, že aktuálně mohou bez obav koupit ročka, pro kterého bude v následující sezóně zajištěna vhodně koncipovaná i finančně garantovaná struktura dostihů a to během celé sezóny." (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net