chuchle2V neděli se od 13 hodin v Conseq Parku koná závěrečný den pražské sezóny. Jeho největším lákadlem samozřejmě je supervytrvalecká 96. Mercedes-Benz Cena prezidenta se 13 účastníky, mezi kterými nechybí vítěz posledních dvou ročníků Aztek v sedle se specialistou na tento dostih, Jiřím Chaloupkou.  V rámci mítinku se ale také odběhne již 10. ročník Ceny běloušů a dvojkový dostih přes proutěné překážky.


Vítězství z posledních dvou ročníků bude v 3200 metrů dlouhé 96. Mercedes-Benz Cena prezidenta o 400 tisíc korun obhajovat Aztek (Moonjaz), který má za sebou již také vítězný debut na proutěných překážkách. Aztekovi se letos mezi nejlepšími vytrvalci nedařilo tolik jako v předchozích sezónách, ale rozhodně je kandidátem na stupně vítězů a bude podpořený šestinásobným vítězem dostihu ž. Jiřím Chaloupkou. Jeho největším soupeřem je reprezentant DS Pegas Icar (Halling), který při svém triumfu ve Velké ceně turfu za sebou zanechal Lužnici a Azteka. Zmíněná Lužnice (Kalanisi) má také velké šance v dostihu. Letos dokázala navázat na své výkony ze tří let a mj. zvítězila v Karlovarské dvojnásobné míli. 

Mister Westminster (Hurricane Run) byl před dvěma roky v Ceně prezidenta třetí, ale poslední dvě sezóny se se střídavými výsledky věnuje překážkovým dostihům. Vůbec poprvé se tuzemskému publiku představý nový svěřenec trenéra Radka Holčáka Intisari (Intikhab), který bude hájit barvy úspěšné stáje Monte Negro. Hnědák ještě v září běhal pod vedením trenéra Lyonse v Irsku a má na svém kontě tři vítězství na tratích 2000 až 2400 metrů.

aztek prezident detail
Na startu 96. Mercedes-Benz Ceny prezidenta republiky bude také dvojnásobný vítěz Aztek vedený ž. Jiřím Chaloupkou

Dotované umístění by měl získat také spolehlivý Fernando (Sabiango), loni v dostihu pátý a letos pokaždé na tabuli mezi nejlepšími vytrvalci. Na startu jsou také tři zástupci klasického ročníku, ale ani jeden z nich nevypadá jako kandidát na první tři místa. Montjeu Third (Pop Rock) vylepšil svou letošní bilanci druhým místem ve Slovenském Saint Legeru, kde ale nebyla tak velká konkurence a pokud se dokáže v Ceně prezidenta umístit, bude to velmi dobrý výsledek. Willian (Tiger Cafe) obsadila čtvrté místo v Oaks a páté v Saint Legeru, ale zklamala v trojkovém dostihu právě na 3200 metrů v Praze v rámci Evropského poháru žokejů. Urban Joy (Galileo) o svých kvalitách zatím moc nepřesvědčil. 

Jubilejní 10. ročník mílové Ceny běloušů CK Martin Tour má ve svém středu velkou osobnost - v klasických dostizích umístěnou a vítězku Memoriálu Harryho Petrlíka Venillii (Rosensturm), která by si i přes nejvyšší hmotnost v poli 60,5 kilogramy měla poradit se všemi sedmi soupeři. Mezi její soupeře patří také spolehlivý a letos dvakrát vítězný Dzinfizz (Rosensturm), loňská vítězka dostihu Zoraya Luna (Electric Beat) a loni třetí Bukhari (Dalakhani), který se letos věnoval již překážkám.

Úvod odpoledne obstará dostih na 3300 metrů přes proutěné překážky, Cena EŽ Praha, a.s. ve spolupráci s Českou televizí. Dostihu se sice zúčastní jen kvinteto koní, ale tři z nich jsou velmi kvalitní. Chicago (Montjeu) je čerstvým vítězem Krišťálového poháru při svém vůbec prvním startu na pardubické dráze. Loni dokázal vyhrát i grupa 1 dostih v Meranu. Teprve čtyřletý Playstarabad (Look Honey) měl poslední dva dostihy smůlu, ale o svých kvalitách již přesvědčil nejednou. Adiutant (Montbard) loni skončil v dostihu druhý za Roches Crossem a v polovině září zvítězil na zdejší dráze ve Zlatém poháru Elektrizace železnic.

Sázkové kurzy Betino na 96. Mercedes-Benz Cenu prezidenta:
3,5:1 - Icar
4:1 - Aztek
5,5:1 - Lužnice
6,5:1 - Intisari, Mister Westminster
9:1 - Fernando
11:1 - Montjeu Third
14:1 - Urban Joy
16:1 - Santin
18:1 - Sněženka, Willian, Noble Fox

Sázkové kurzy Betino na 10. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour:
2,6:1 - Venillia
3,5:1 - Dzinfizz
4,5:1 - Bukhari
6,5:1 - Zoraya Luna,Sirius
8,5:1 - Rabbit Percy, Mill´s Finest
13:1 - Pale Martini

Sázkové kurzy Betino na Cenu EŽ Praha, a.s. ve spolupráci s Českou televizí:
2:1 - Chicago
2,3:1 - Playstarabad
3,5:1 - Adiutant
10:1 - Romane Conti, Golden Irene
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking