LuskDo letošního Fitmin Cupu, již tradičního seriálu dostihů pro dvouleté koně českého chovu, bylo přihlášeno 96 dvouletků, o 3 více než v loňském roce. Přihláškám vévodí stáj DAR, která do série pěti dostihů přihlásila celkem 7 koní, vlastních odchovanců centra Darhorse, následovaná stájí Rabbit Trhový Štěpánov s 6 přihlášenými koňmi a Orlingem s 5 koňmi.


Po třech koních mají na přihláškách stáje Dr. Charvát, DS Malá Morávka, DS Pegas, EŽ Praha a.s. a U krále Matyáše, UH. Z trenérů má nejvíce želízek v ohni Martina Růžičková (8 koní), Allan Petrlík, jehož 7 svěřenců jsou koně stáje DAR, následovaný Lenkou Horákovou a Petrem Juránkem s 6 koňmi a Františkem Zobalem, který trénuje 5 dvouletků přihlášených do letošního Fitmin Cupu.

Přihlášených 96 dvouletků je potomky celkem 32 plemeníků, ze kterých je nejvíce zastoupen Egerton (14 koní), následovaný Tiger Cafe (10), Suteki Shinsukekun (9) a dvojicí Bully Pulpit a Ryan se sedmi potomky na přihláškách.

V loňském roce byl nejúspěšnějších koněm seriálu Lusk (na snímku) stáje Falun, odchovanec Ivana Falty a nejúspěšnějším majitelem stáj Rabbit Trhový Štěpánov.   

Seznam přihlášených do Fitmin Cupu
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net