chuchle2V neděli budou na závodišti ve Velké Chuchli v centru pozornosti tříleté klisny, které vybojují důležitý test před klasickými dostihy, 41. Memoriál Rudolfa Deyla o 135.000 Kč. V maximálně obsazeném poli je hned několik adeptek, které mohou pomýšlet na plný zásah a tak není divu, že nejnižší sázkový kurz má hned trojice klisen.


Na startu hlavní chuchelské jízdy chybí z první pětky nejlepších klisen podle Generálního handicapu dvouletých jen Sumatra. Šampionka dvouletých klisen a vítězka Svatováclavské zimní královny Zamira (Look Honey) oprávněně patří podle loňských výsledků k favoritkám dostihu, ale jak nám řekl v nedávném předsezónním rozhovoru trenér Petr Juránek, očekává od klisny nejlepší výkony ve druhé části sezóny.

Spolufavoritkou dostihu je také Cassie (Alexandros) stáje DS Pegas, která ve zmíněné Ceně zimní královny podlehla Zamiře o půl délky. Cassie má z loňska čtyři dostihové zkušenosti včetně startu ve Vichy. Zajímavostí také je, že obě nejlepší klisny v loňské klasifikaci, tedy Zamiru a Cassie, připravují pro tříletou kariéru jiní trenéři než loni. Vůbec poprvé se představí na tuzemských drahách Agnes Seice (Strategic Prince), která loni běhala pětkrát ve Francii a čtyřikrát se dokázala umístit.

Na startu jsou i klisny, které zahájily svou dvouletou kariéru velmi časně. Jednou z nich je Ocara (Goodricke) trenérky Maršíčkové, která vyběhla již v květnu a dvouletou kariéru zakončila bojem s Valmont Ohnem o vítězství v Ceně Masise, kde mu podlehla jen o hlavu. Téměř identickou kariéru ve dvou letech měla Bella Cullen (Look Honey), čtvrtá z Ceny Masise. Naopak Luxana (Observatory) po třetím místě v "Masisce", nastoupila ještě do Svatováclavské ceny zimní královny, kde doběhla třetí za Zamirou a Cassie.

Juranek Zamira
FOTO (archiv Petra Juránka): Šampionka dvuletých klisen Zamira před letošní sezónou

Slibně nastartovanou kariéru má z loňska stájová kolegyne Zamiry Miss Mikrop (Egerton), první potomek vítězky Memoriálu Rudolfa Deyla ze sezóny 2010 Mikrop Fong. Miss Mikrop vyhrála hned svůj debut v Mostě, ale pro nižší nesenou hmotnost byla diskvalifikována, a vše si vynahradila o tři týdny později v Praze. Třetím místem v Gerschově memorálu se může pochlubit Poinsettia (Egerton) trenéra Demeleho, který její výsledek vzhledem k velkému odstupu za Aldarem a Aldzarbem nechce přeceňovat, nicméně určitou výkonnost klisna naznačila.

Pět startů loni měla Carry the Glory (Pop Rock), vítězka z Mostu a solidně čtvrtá v dostihu druhé kategorie.  Furano (Medicean) se loni ze čtyř startů jednou umístila, ale prezentovala se i v bratislavské Listed Velké ceně BBAG Baden-Baden, kde doběhla šestá. 

Pouze v trojkové společnosti loni startovalo několik klisen. Fiomi (Midships) uzavřela sezónu vítězstvím, a dvakrát blízko k němu loni měla Ella (Whipper) trenéra Germiče, jehož svěřenci ukázali o úvodním dostihovém dnu dobrou připravenost. Zvítězit také uměla loni Finés (Kingsalsa) trenéra Blechy.

Jedinou rozběhanou klisnou na startu Memoriálu Rudolfa Deyla je Santin (Bushranger), třetí v dostihu na 1200 metrů před týdnem, přibližně 5 délek za vátězným Russian Hockeyem. Dvojici klisen vyšle do dostihu Martina Růžičková a i když podle sázkových kurzů patří její svěřenkyně k největším outsiderkám dostihu, nelze je zcela podceňovat. Zástupkyně rodiny Amant Grise Akcelerance (Scyris) zvítězila hned při svém červnovém debutu v Praze a od předposledního místa v Simsonově ceně se už jako dvouletá na dráze neobjevila. Dcera Semanticy Semantýna (Forever Bond) se naopak lépe ukázala při svém druhém startu, kdy doběhla třetí v dostihu, kde druhá skončila Santin.

Z dalšího chuchelského programu je velmi zajímavý také trojkový sprint Cena Turf Praha, a.s., kde se po 13 měsíční pauze bude vracet na dráhu úspěšný vytrvalec ze sezóny 2013 Sky Pilot (Dilshaan), mj. druhý z bratislavského Zlatého poháru a taktéž druhý ve francouzských Nancy. Desetiletý valach nebude mít návrat na dráhu na krátké trati jednoduchý, proti němu nastoupí mj. Iraklin (Footstepinthesand), který dva roky startoval pouze na francouzských drahách, Charhizard (Two-Twenty-Two) a Traffic Tour (Pentire). 

Sázkové kurzy Betino na 41. Memoriál Rudolfa Deyla:
4:1 - Agnes Seice, Luxana, Cassie
5:1 - Zamira
6:1 - Ocara
8:1 - Bella Cullen, Miss Mikrop
10:1 - Carry the Glory, Fiomi
11:1 - Ella, Furano
12:1 - Poinsettia
14:1 - Santin
20:1 - Finés
25:1 - Akcelerance, Semantýna
(mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net