IMG 5878 derbyJako generálního sponzora českého dostihového sportu v letošním roce představil na dnešní tiskové konferenci v hotelu Paříž v Praze prezident Jockey Clubu ČR JUDr. Jiří Charvát firmu Mercedes-Benz, která bude partnerem čtyř dostihových dnů a významných dostihů na čtyřech závodištích.


"Naše společnost dlouhodobě podporuje jezdecký sport, a to celosvětově. Poslední tři roky jsme partnerem Českého skokového poháru, takže logickým krokem pro nás bylo stát se i partnerem Jockey Clubu,"
řekl generální ředitel Mercedes-Benz Ronald Ballhaus. "Kontrakt máme zatím na jeden rok, je to pro nás nové, ale doufám, že se podaří kontrakt poté obnovit a pokračovat ve spolupráci. " Jak dále generální ředitel Ballhaus prozradil, chtějí podporou pomoci zvýšení návštěvnosti dostihů u nás. Na dostihy pozvou své zákazníky a také chtějí na závodištích představit své automobily.

"Jsem rád, že se povedlo získat generálního partnera pro dostihový sport, protože jsem dvacet let slyšel, že to nejde. Firma Mercedes-Benz bude partnerem Českého derby, Oaks, Ceny zimní královny, která bude povýšena na Listed a poběží se o 550.000 korun, a také Velké slušovické steeplechase, protože se firma chtěla prezentovat i na Moravě," doplnil informace o novém partnerství v oblasti dostihů Jiří Charvát.

V úvodní části tiskové konference představil prezident Jockey Clubu záměry pro letošní sezónu. "Letošní sezóna bude minimálně o 52 milionů korun, tzn. dotací a majitelských prémií. Z toho 50 milionů korun je objem dotací vyplacených ve všech dostizích, což je nárůst 15 % oproti průměru za posledních 10 let. Otázkou je, jestli to nemohlo být více, ale já myslím, že je to dobré." Cílem letošní sezóny je podle Jiřího Charváta zvýšení úrovně českých dostihů a také zastoupení českých koní ve světovém handicapu. " V roce 2014 měli dva čeští koně rating 108 a 109 a cílem je, aby se koně dostali do absolutní špičky."

Pro letošní rok je připravováno v českých stájí 1440 koní. "Pro srovnání v Polsku mají 950 dostihových koní včetně arabů a v Německu 2450 dostihových koní." Dostihová sezóna se bude odbývat na 12 závodištích, oproti loňskému roku se budou navíc konat dostihy v Mimoni, kde se bude běhat po čtyřleté odmlce. Celkem by tak měla česká sezóna čítat 63 dostihových dnů. Z nich 16 dostihových dnů budou moci shlédnout diváci České televize v přímém přenosu nebo ze záznamu. Každou středu odpoledne bude, vlastně již je, vysílán půlhodinový magazín Turf. (mze)

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking