Vana JosefNa dnešní tiskové konferenci Jockey Clubu ČR v Praze byli mezi pozvanými hosty také Josef Váňa a dvojnásobný šampion profesionálních jezdců na rovině Bauyrzhan Murzabayev, kteří odpověděli na několik otázek. Ty nejzajímavější jsme pro vás zaznamenali.


Trenér Josef Váňa zaznamenal velmi úspěšný start do sezóny, z Itálie již přivezli jeho svěřenci pět vítězství a řadu umístění. "Máme v tréninku sedmdesát koní a tak abychom se uživili, musíme běhat i v zimě v zahraničí. V zimních měsících startujeme s koňmi, kteří měli v létě nějaký problém a nemohli startovat, anebo některé koně necháváme na zimu plánovaně. Je to celkem asi deset koní. V Itálii se nám dařilo a chtěli bychom i do Francie. Už se samozřejmě těšíme na sezónu u nás, ale jsem rád, že se nám v zimních měsících dařilo, i když ty cesty tam jsou někdy kruté..."

Josef Váňa také odpovídal na otázku, který z jeho svěřenců vychází nejlépe v poměru "cena/výkon". "Takovým koněm byl v minulosti Nobel, který stál tisíc euro, vyhrál velké dostihy v Itálii a mohl dokázat cokoliv, ale bohužel si pak zlomil nohu. Nyní vypadá dobře Cornet Obolensky, který také nebyl drahý a je to hodně dobrý kůň, do budoucna na Velkou pardubickou. Máme ve stáji i koně, kteří stáli původně 460 tisíc guineí, 300 tisíc dolarů a 180 tisíc euro a kteří k nám byli zakoupeni za pětinu ceny, ale je otázkou, kam až to dotáhnou."

Dvojnásobný šampion Bauyrzhan Murzabayev první dostihovou neděli nezvítězil, ale v březnu absolvoval tři starty na francouzských drahách. "Snažím se více jezdit venku, kde je vyšší úroveň dostihů, ale v Česku se mi líbí. Cíle se moc neříkají, ale chtěl bych vyhrát co nejvíce dostihů, vyhrát i nějakou klasiku a sbírat zkušenosti v zahraničí." (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net