zanrovka2Zatímco zítra se diváci již popáté podívají na závodiště do Mostu, tak v neděli se letos poprvé otevřou brány závodiště Kolesa. Kvalita ve startovních polích bude samozřejmě k vidění hlavně v Mostě, ale i Kolesa nabídnou zajímavý program s účastí dobrých překážkářů i derby-vítěze. 

 


Sváteční program v Mostě startuje již v půl druhé a mezi šesti rovinovými a dvěma překážkovými zkouškami bude pochopitelně největší pozornost upřena k 68. ročníku Oaks. Neméně poutavě je ale obsazena i Severočeská cena Hitrádia FN, které se zúčastní jedenáctka kvalitních koní. Horkou favoritkou bude i přes nejvyšší hmotnost v poli reprezentantka stáje Go Waka Laura (Windsor Knot), která tu neprohrála tři starty za sebou, a v sedle bude mít svého stálého jezdce Petra Foreta. Na mostecké dráze bývají silní Charhizard (Two-Twenty-Two) a Tulum (King´s Best), a dobrý výsledek lze očekávat i přes minulý výpadek i od Kendyho (Ransom O War). Šancí je také Rabbit King (King´s Best), který se po více než roce vrací do nejvyšší společnosti a poslední dva starty, byť v nižších kategoriích, nenašel přemožitele. Proti těmto špičkovým starším sprinterům ale bude stát Nejlepší dvouletý hřebec loňské sezóny Renny Storm (Stormy Jail), v tuto chvíli podle handicapu devátý kůň průběžného handicapu tříletých, který se před měsícem blýskl třetím místem ve Francii a měl by mířit na stupeň vítězů. 


Nedělní dostihový program na závodišti rodiny Sůrových v Kolesách nad Labem začíná ve 14. hodin a čítá tři roviny a pět překážkových dostihů. Hlavním bodem mítinku bude dvojková steeplechase Cena společnosti Elektrovasury na startu s devíti účastníky. Domácí stáj bude reprezentovat osmiletý Miraino (Rainbows For Life), který před dvěma roky tento dostih vyhrál, ale loni ho bohužel pro zdravotní problémy musel vynechat. Kvalitním překážkářem je Kyshanty (Kyllachy), který sice poslední dva roky startoval výhradně v Pardubicích, ale v sezóně 2011 byl v Kolesách druhý.


Ve výborné formě se letos ukazuje devítiletá Godea (Secret´n Classy), letos druhá z obou jedničkových steeplechase v Lysé nad Labem. Teprve pětiletý Step Dancer (Rainbows For Life) prokazuje během posledního roku na překážkách spolehlivost i vysokou výkonnost - naposledy totiž dokázal být třetí za Orphee des Blins a Cardamem v Červnové cross country Válečníka.  V Pardubicích koncem května vstoupil do sezóny dobře Mlýn (Minds Music) a bez šancí nejsou ani Granitol (Ray of Light), Norino (Jape), Amaragon (Rainbows For Life) a Mauglí (Magnus).


Velmi sledovaným dostihem také bude závěrečná Cena stavební firmy Milan Vosáhlo, kde si ve 12 hlavém poli odbudou překážkovou premiéru dva špičkoví rovinoví koně - derby-vítěz Roches Cross (Whipper) a White Angel (Dark Angel). Zatímco Roches Cross ještě před měsícem doběhl druhý za Iceni Girl v Tattersalls Mile, tak třetí z loňské Jarní ceny klisen a Ceny Pat´s Music White Angel se vrací na dráhu po krátkém intermezzu v chovu.

(mze)


Sázkové kurzy Betino na Severočeskou cenu Hitrádia FM:

Waka Laura - 1,85:1

Renny Storm - 3:1

Charhizard - 5:1

Rabbit King - 6:1

Kendy - 7:1

Tulum, Cut Me Loose - 8:1

Ediggio, Mr Dario, Lord Silvano - 12:1

Wladan - 14:1

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net