Karlovy VaryNa malebné závodiště do Karlových Varů se letos mohou příznivci dostihů vypravit už popáté. V neděli se tu od 14:30 hodin konají převážně rovinové dostihy, ale program bude zakončený jedinou steeplechase. Mítink na Hipodromu Holoubek bude lákat především oběma jedničkovými vrcholy, 9. Velkou cenou BBAG a lépe obsazenou Cenou Města Karlovy Vary - Memoriálem Josefa Dolejšího, kde jsou na startu i dva tříletí koně - čtvrtý z derby Sir Sun a také druhý ze Starohájského kritéria, svěřenec trenéra Hanáčka Unique Pilot. Oba budou čelit snahám Tamarind Covea, Venillie a silné dvojice svěřenců trenéra Šavujeva, Aldzarba a Aldara.


Z karlovarských jedničkových dostihů je o něco málo více dotována 9. Velká cena BBAG, kde se ale představí jen pětice koní. Tři z nich reprezentují stáj Lokotrans a připravuje je Luboš Urbánek. Trať 2000 metrů si vůbec poprvé vyzkouší druhý z Ceny Jezdectví a vítěz Ceny TRM při derby-mítinku Hello Hobby (Intense Focus), jehož vítězná distance zatím byla 1000 až 1300 metrů. Trať by tedy měla více sedět jeho tréninkovému kolegovi Fantasticadventureovi (Poseidon Adventure), kterému se hodně daří na mostecké dráze. Navíc ponese o 1,5 kilogramu méně než Hello Hobby. Třetím zástupcem růžovobílých barev v dostihu bude tříletý Guillotine Shave (Slickly), který před dvěma týdny získal své premiérové vítězství. K dobrému výsledku mu může pomoci nejnižší hmotnost v poli a další nárůst formy. Podobně jako Hello Hobby bude také startovat na dosud nejdelší trati Kobi (Toylsome), vítězka již zmíněné Ceny Jezdectví.  Jako outsider dostihu vypadá další tříletek Duke of Darhorse (Duke of Marmalade), který patřil mezi favority jednoho z dostihů PMU. Měl by ale už ukázat progres.

Druhou zkoušku první kategorie, Cenu města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího na 2000 metrů vybojuje sedm koní, ale velmi kvalitních. Po dvou vítězných startech ve společnosti klisen se vrací k měření sil s hřebci a valachy výtečná reprezentantka stáje Orling Venillia (Rosensturm), která minule na zdejší dráze dominovala o 5 délek. V nedělním dostihu to ale bude mít mnohem těžší. Tamarind Coveovi (Galileo) se v posledních dvou startech v Bratislavě nedařilo, ale nelze ho podceňovat. Silnou dvojici má v dostihu Arslangirej Šavujev a majitel Ramzan Kadyrov.  Aldar (New Approach) letos už dokázal třikrát dominovat a prohrál jen s Phu Haiem v Tattersalls Mile. Aldzarb (Duke of Marmalade) sice letos nevyhrál, ale ze čtyř startů byl nejhůře třetí. A na rozdíl od Aldara měřil pokaždé síly jen s nejlepší společností. Ze starších koní vypadá nejméně perspektivně Approcaillis (New Approach), kterému se letos ze čtyř startů dařilo jen v rekordně rychlém Červnovém poháru. Při posledním startu, shodou okolností v Karlových Varech, zklamal.

sirsun
V Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího poprvé změří síly se staršími koňmi vítěz Velké jarní ceny a čtvrtý z Českého derby Sir Sun. V jeho sedle bude premiérově žokej Petr Foret (foto: Petr Nowicki) 

Memoriál Josefa Dolejšího je zajímavý také účastí dvou tříletých koní. Klasický vítěz Sir Sun (Power) si poprvé vyzkouší dvoukilometrovou trať, zatímco na karlovarské dráze loni startoval dvakrát. Svěřenec trenéra Hanáčka Unique Pilot (Kyllachy) je dosud nevítězný, ale na trati 2000 metrů si připsal největší počin své kariéry - druhé místo za Connorem ve Starohájském kritériu. Už tehdy byl v jeho sedle Jose Luis Silverio, kterého si prohlédne tuzemské publikum poprvé.

Také další dostihový program je zajímavý. Úvodním dostihem je Cena společnosti BBAG na 2000 metrů, a i tady najdeme trojici zástupců stáje Lokotrans - Zaffera (American Post), Loop Love (Manduro) a A Dee Joe (Johannesburg). V centru pozornosti ale bude asi nejvíce Linngar (Linngari), který se vrací po roce na roviny a tento dostih dokázal před rokem vyhrát. A poté si výborně vedl na překážkách, kde vyhrál dva dostihy a jednou byl druhý. Šance v dostihu má i Galis (Suteki Shinsukekun) a někdejší účastník black-type dostihů v Německu a v Itálii Born to Run (Shirocco). Dalším dostihem třetí kategorie je Cena společnosti Vladimír MAREK s.r.o. Stoupající výkonnost řadí k favoritům tříletého Adamant Rocka (Rock of Gibraltar), spolehlivý je Katchaba (Smart Strike), zatímco nízká hmotnost doporučuje Alfa Wolfa (Amadeus Wolf) a tříletého Imana (Roulette).

Druhým dostihem odpoledne je Memoriál Jiřího Chaloupky s podporou VALLIANT GROUP CZECH s.r.o a Ing. Václava Chaloupky - dostih FEGENTRI žen. Minule v  dostihu Fegentri v německém Bad Harzburgu druhá Tereza Grbavčicová usedne do sedla svého Rabbit Makfi (Makfi) a změří tak síly s osmi jezdkyněmi včetně šesti cizinek. V závěrečné steeplechase Ceně společnosti TENZA se objeví Aztek (Moonjaz), jehož dobrý výsledek v Poháru Josefa Váni minule zhatil pád jezdce po poslední překážce. Tentokrát ho provede dostihem zkušený Jiří Kousek. Podle posledního startu by měl být největším konkurentem ryzáka Lad In (Calming Influence), bojující o vítězství v dvojkovém dostihu v Pardubicích. (mze)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking