logo VP1K dnešnímu dni se na seznamu přihlášených koní do 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou objevilo nové jméno. Do dostihu byl totiž dohlášen sedmiletý Al Jaz, který kvalifikační podmínky splnil v zářijové kvalifikaci.

Poslední termín pro dodatečnou přihlášku do 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou využil tým trenéra Jana Blechy. Jeho svěřenec, sedmiletý ryzák Al Jaz ze stáje Quartis – Zámecký vrch, tak navýšil počet přihlášek na stav 61 koní. Al Jaz splnil podmínky startu ve Velké pardubické díky druhému místu v posledním ze čtyř kvalifikačních dostihů 14. září. V sedle měl tehdy Josefa Sovku, který by ho měl vést i ve Velké pardubické.

Kůň nemá tak velké zkušenosti, takže spíš půjde o to, aby dostih došel v pořádku a nabral nové zkušenosti. Kvalifikace mu nijak neublížila, naopak ho trochu pozvedla. Teď už jen půjde o to, jestli zvládne skoro sedm kilometrů,“ řekl trenér Jan Blecha.

Al Jaz letos v Pardubicích kromě zářijové kvalifikace startoval čtyřikrát, dvakrát vyhrál dostih III. kategorie, ale mezitím dvakrát nedokončil. V kvalifikaci došel druhý za výborným Silver Regentem trenéra Josefa Váni.
 

Al Jaz Josef Sovka foto Hana Vytopilova
foto Hana Vytopilová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net