chuchle2Také pražské závodiště bude mít v centru pozornosti významný dostih dvouletých koní. V 77. Gerschově memoriálu, tedy největší předzkoušce na Cenu zimního favorita, změří síly šesti hřebců a jedna klisny. Velkým favoritem je podle sázkových kurzů zástupce stáje Pegas Honzik.

 

Svěřenec trenéra Wroblewskiho sice figuruje se 73 kilogramy na současném třetím místě se Sky Arrow v průběžném handicapu dvouletých (klisny Francie a Sázava již mají přes 80 kilo), ale styl jeho posledního vítězství napověděl, že rozhodně nezůstane příslušníkem druhé kategorie. Dvanáct délek tehdy za ním doběhl třetí Mystic Golfer, debutující syn Torluse.

Honzikovým největším soupeřem by měl být Buonarroti (New Approach) stáje Jasna.  Černý hřebec na sebe strhl pozornost před třemi týdny v Bratislavě, kde doběhl třetí za výjimečnou Najinskou a srbskou Darling v Listed Velké ceně BBAG Baden-Baden. Další zlepšení by měl předvést vítěz z 15. září Jambul (Byron), za nímž mimo jiné tehdy o dvě a půl délky zaostal další účastník Gerschova memoriálu Vainakh (Rock of Gibraltar) v přípravě Arslangireje Šavujeva.

Stáj Rabbit Trhový Štěpánov má dvě nadějné dvouleté klisny českého chovu. Dcera Vadeony Vadeta se zúčastní o den dříve ceny zimní královny a do Chuchle poveze trenér Petrlík Love Me (Egerton), vítězku z Brna. Těžko čitelným koněm je zástupce stáje Lokotrans Hello Hobby (Intense Focus), který při svém debutu 15. září doběhl předposlední dvanáctý.

Zajímavě je obsazena je také Cena EBF na trati 1800 metrů. V osmihlavém poli totiž najdeme účastníky klasických dostihů - posledního ze Saint Legeru Al Bustana (Medecis) a pátou ze slovenské Jarní ceny klisen Nonhalemu (Pastoral Pursuit), tedy oba tříletky stáje Lokotrans.

Nedělní program na pražském závodištěi otevře ve 14. hodin Cena Elektrizace železnic Praha, a.s. s 11 proutěnkáři na startu. Nechybí mezi nimi ani oba zářijové vítězové v Praze - Dekolt (Sorbie Tower) v sedle s Martinem Liškou a Portengo (Proclamation), kterého povede Ondřej Velek.

Sázkové kurzy Betino na 77. Gerschův memoriál:

Honzik - 1,5:1

Buonarroti - 3,25:1

Jambul - 4:1

Vainakh, Love Me - 6:1

Mystic Golfer - 8:1

Hello Hobby - 10:1

 

 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking