LuzniceTři dostihová závodiště budou v provozu o tomto víkendu. Společným jmenovatelem sobotních mítinků v Brně a Karlových Varech bude zakončení zdejší dostihové sezóny. Karlovarská dráha se rozloučí nejdůležitějším tesetm pro dvouleté klisny, Svatováclavskou zimní královnou o 200.000 Kč.


Program v Karlových Varech začíná ve 14 hodin a kromě jednoho překážkového dostihu je jeho obsah rovinový. Podruhé se na zdejším závodišti odehraje měření dvouletých juniorek, Svatováclavská cena zimní královny za podpory SCHPMDK. Startovní pole je málo početné, ve Varech totiž změří síly jen šestice klisen, ale je zatím logický důvod.

Ze současných deseti klisen v průběžném handicapu dvouletých (mimochodem v první desítce jsou jen dva hřebci - Honzik a Win Front) je pět v tréninku rodiny Vocáskových a tak je pochopitelné, že klisny nebudou běhat proti sobě. Zatím nejvýše hodnocený dvouletek Francie (Echo of Light) v neděli triumfovala snadno v Karpatské ceně a druhá Sázava (Hurricane Run) opanovala ve stejný den slovenskou Cenu zimní královny.

Do Karlových Varech tak z tréninkového střediska v Němčicích pojede pouze Lužnice (Kalanisi), která se pokusí na zdejší dráze obhájit své prvenství ze srpnové Ceny Masise. Zajímavostí je, že Lužnice bude 11. října prodávána na Středoevropské aukci plnokrevníka v Pradubicích. Další ze současné TOP  desítky dvouletých klisen je svěřenkyně trenérky Sedláčkové Bajadéra (Bear King), šestá z "Masisky". Hodně vysoko může zamířit dcera skvělé Vadeony Vadeta (Saddex), která sice zatím zkušenosti z velkých dostihů nemá, ale po třetím místě v debutu se před čtyřmi týdny vítězně snadno prosadila v Praze.

Ze zbývající trojice účastnic zanechala dobrý dojem při svém jediném vystoupení svěřenkyně Arslangireje Šavujeva Miss Kruk (Soldier of Fortune), třetí v polovině sprna na zdejší dráze. Yashadream (Yetas) se při svém debutu neumístila a Polyante (Liquido) doběhla ve stejném dostihu o 7 délek před ní na pátém místě.

Velmi zajímavým dostihem je také trojková Cena společnosti Charvát Group, s.r.o. za podpory SCHPMDK, kde se od druhého místa ve Velké dubnové ceně za Roches Crossem vrací na dráhu Johannes Kepler, který je nyní v tréninku Josefa Váni. Na dvoukilometrové trati se mj, střetne s Lailah (Relaxed Gesture), Angelem Rocco (Shirocco), Irish Fire (Look Honey) či po třech měsících startujícím Green Valleys (Three Valleys), který změnil majitele a trenéra. 

Dostihy v Brně začínají rovněž ve 14. hodin a jako obvykle budou gradovat dvěma trojkovými zkouškami. Podzimní moravskou míli - Cenu společnosti Lucis s.r.o. vybojuje desítka zajímavých koní včetně tří s jedničkovou zkušeností - tedy Liney Honeyem (Look Honey), Stingou a Tulumem (King´s Best), který tu počátkem září s převahou opanoval analogický dostih, Moravskou míli. A v poli jsou i třetí z tohoto dostihu Woody (Tiger Cafe), čtvrtý Cincér (Ray of Light) i pátý Longmus (Magnus).

Podzimní brněnská steeplechase - Pohár primátora statutárního města Brna přilákal na start dvanáct koní. Zadar (Jape) tu v minulosti vyhrál šest dostihů, a i když letos se mu tolik nedaří, nelze ho na zdejší dráze odepisovat. Snadného vítězství tu loni docílil i dlaší potomek Japea Larizano a letošní smůlu by mohla protrhnout i další svěřenkyně trenéra Popelky Sun Belina (Belenus), která minule byla diskvalifikována ve Wroclawi ze třetího místa pro neodvážení se jezdce.  Lady Jane (Briliant) a Gemanus (Magnus) dokázali na jaře zvítězit v Pardubicích, v poslední době se jim ale moc nedařilo. Naopak v Benešově v srpnu prokázala dobrou formu polská Bambina (Jape). (mze)
 

 

 

 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net