pardubiceCelkem 61 koní, z toho 51 z českých stájí, 4 z Francie a po dvou z Anglie, Irska a Slovenska bylo k dnešnímu dni přihlášeno do 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Mezi přihlášenými nechybí vítězové poslední 5 ročníků Tiumen (vítěz z let 2009 - 2011) a Orphee des Blins (vítězka z let 2012 a 2013). Mezi přihlášenými jsou i Age of Jape, Budapest, Cherwick, Klaus, Nikas či Zarif. Před rokem bylo k prvnímu termínu přihlášek přihlášeno 59 koní, z toho 17 ze zahraničí.

 
Trenér Enda Bolger do Velké nahlásil sedmiletého valacha Keep On Track (Rudimentary), vítěze dvou steeplechase, naposledy vyhrál steeplechase v Punchestownu loni v říjnu a o dva roky starší Quantitativeeasing (Anshan), vítěz 3 dostihů steeplechase, který před 2 týdny doběhl čtvrtý v cross-country v Punchestownu.  

Dva koně přihlásil i Nick Williams, který do Pardubic plánuje poslat loňského vítěze Ceny Labe Sariku (Grand Tresor) a Shalimar Fromentra (Martaline), který už si loni Velkou vyzkoušel, ale nedokončil. 

Ferdy Murphy do Velké přihlásil desetiletého Lord Villez (Villez), který na překážkách zatím ze 27 startů nasbíral 12 vítězství a vydělal 50.280 euro. Letos se představil již 3x, nejlepším výsledkem bylo šesté místo ve steeplechase na 3800 metrů v Auteuill.

Z Francie míří do Pardubic i trenérem C. Aubertem připravovaný osmiletý Star d'Estruval (Martaline), vítěz dvou dostihů steeplechase, které obě vyhrál letos v Compiegne. Loni se střetnul s naším Hetmanem Polnym, za kterým skončil čtvrtý ve steeplechase ve Strasbourgu.

Asi nejzajímavější koně přihlásil Patrice Quinton, trenér osmiletého Sulona (Passing Sale). Ten má na svém kontě již 7 překážkových vítězství, vydělal celkem 223 tisíc eur a při posledním startu počátkem února lehce vyhrál listed cross country v Pau. Druhý svěřenec Patrice Quintona Tomcat de Kerser (Kapgarde) před 11 dny vyhrál steeplechase cross country ve Strassbourgu, kde doběhl čtvrtý náš Liesbrief (viz video). 
  
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net