ejc logo 16Po dnešním termínu škrtání, a zároveň možnosti dohlášení, do Evropského poháru žokejů nabyly startovní listiny hlavních dostihů této významné akce reálnějších rozměrů. Majitelé do čtyřech hlavních zkoušek dohlásili pět koní a samozřejmě vícero jmen ze soupisky přihlášených zmizelo. Největší zájem trvá o EJC Million Leram, kde je 18 adeptů.


Do 1400 metrů dlouhého EJC Million Leram žádný kůň dohlášený nebyl, naopak šest koní v boji o dotaci 1,6 mil. Kč  ubylo. Mezi nimi i čtyřnásobný vítěz stáje Leram ve Francii Phu Hai (Elusive City) a výborná slovenská klisna Living Colors (Look Honey). Nejvíce koní bylo dohlášeno do EJC Middle Lokotrans Slovakia na 1800 metrů o 600.000 Kč. Jedná se o klasickou vítězku a druhou z Velké ceny Prahy Partyday (Footstepinthesand), vítěze z Vichy Ventarona (Le Havre) a rakouského tříletého hřebce Global Gentl (Areion) trenérky Tamary Richter, který nedávno skončil druhý v Rakouském derby. V dostihu je tak nyní přihlášeno 13 koní.

Do vytrvaleckého EJC Long Elkov Elektro na 2600 metrů o 600.000 Kč byla dohlášena Lužnice (Kalanisi), která podala vynikající výkon ve Velké ceně českého turfu. Odhlášeni ale mj. byli oba derby-vítězové Gontchar (Champs Elysees) a Timekeeper (Galileo), a také do chovu mířící Amga River (Dylan Thomas) a Autor (Authorized). Na přihláškách tak nyní figuruje pouze osm koní včetně Meandera (Slickly) a Trip to Rhodose (Rail Link). Novým jménem na soupisce EJC 80. LOKO TRANS Gerschův memoriál je dosud nestartující Like a Trinity (Makfi) v majetku Ing. Václava Slováka. Po odhlášení 11 koní se tak nyní může objevit na startovní listině 10 jmen.

Slušný zájem byl o rámcové dostihy Evropského poháru žokejů. V pěti dostizích se pohybují počty přihlášených mezi 11 až 18 koňmi. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking