chuchle2Bezpochyby kvalitní pole, byť v nich nemá větší zastoupení klasický ročník, mají oba očekávané testy, Velká cena hl. m. Prahy a Velká cena českého turfu. V obou stvořila sázková kancelář Betino desetinové favority - Donna Hallinga a poprvé v tuzemsku startujícího Limaria.


Ve 36. Velké ceně Prahy CK Maryin Tour, kde není vůbec zastoupený tříletý ročník, bude určitě velká pozornost upřena na Limaria (Areion) stáje Valentina Bukhtoyarova trenéra Arslangireje Šavujeva. Dvojnásobný vítěz dostihu Gr. 3 letos startoval třikrát v grupových dostizích bez umístění, naposledy v polovině května. Tříměsíční dostihovou absenci má nejlepší mílař letošní sezóny, neporažený Chardonney Tcheque (One Cool Cat), kterému realizační tým v letním období nenašel vhodný dostih.

Kandidáty na přední místa jsou i Nyani Tomba (Excellent Art), loni v dostihu čtvrtý, Rabbit Motivman (Motivator), který si minule v Mostě vybral slabší chvilku, ale má na svém kontě letos i několik top-výsledků, jako třeba třetí místo z Bratislavské míle. Ve výborné formě se prezentoval v sprnu na míli v Karlových Varech Kendy (Ransom O´War), který je ale spíše doma na kratších tratích a v této společnosti by se délka tratě mohla projevit.

All the Evilovi (Exceed And Excel) se dařilo více loni, ale trenér Holčák ho mohl dostat do top-formy právě pro tento dostih. Just Fly (Fly to the Stars) nevypadá podle posledních výsledků jako kandidát na přední umístění, a to samé platí i o Almond Magicovi (Whipper) a Samrukovi (Elusive City).

Výtečně je obsazena také 36. Velká cena českého turfu. Dohlášeni do tohoto dostihu byli tři koně na čele s Donnem Hallingem (Halling), který se naposledy ukázal českému publiku 26. června 2012, kdy zvítězil ve Zlatém poháru. Od těch dob toho hnědák hodně dokázal na evropské scéně a tak jeho pozice vysokého favorita dostihu nepřekvapuje.

Mister Westminster (Hurricane Run) přijede ze střediska Váňových obhajovat loňské vítězství v dostihu, tehdy jako tříletý dokázal porazit z nejbližších soupeřů Airfare, Sky Pilota a derby-vítěze Mister Aviationa. Z nich nikdo letos na startu není, pouze loni šestá Saltanat (Duke of Marmalade). Ta měla letos výbornou formu při bratislavském červencovém mítinku, kdy dominovala ve Zlatém poháru. Třetím místem tehdy překvapil Paan (Dalakhani), který poté ještě podal dobrý výsledek v Baden-Badenu. Jeho výsledky se lepší a může překvapit.

Dalšími klisnami v dostihu jsou Sapsiree (Rock of Gibraltar) a poprvé v nejvyšší společnosti startující Lust (Rosensturm), které by do boje o medailová místa neměly zasáhnout. Naopak favority by mohli potrápit zástupci klasického ročníku, kteří mají hmotnostní výhodu. Skvělý výkon podali v Saint Legeru New Attack (New Approach) a Aztek (Moonjaz), které od sebe na druhém a třetím místě dělila jen krátká hlava. Třetí tříletek v poli Castellon (Shirocco) za nimi dosud výkonnostně zaostával. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu Prahy hl. m. Prahy:

1,7:1 - Limario
3:1 - Chardonney Tcheque
6:1 - Rabbit Motivman, Kendy
7:1 - Nyani Tomba
8:1 - All the Evil
12:1 - Almond Magic
14:1 - Just Fly, Samruk

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu českého turfu:
1,6:1 - Donn Halling
4,5:1 - New Attack, Aztek
5:1 - Saltanat
7:1 - Mister Westminster, Paan
12:1 - Castellon, Sapsiree
16:1 - Lust

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking