slusoviceJak informují webové stránky závodiště Slušovice, zítra vyzkouší účastníci dostihů upravený oblouk, tedy tvar bariéry, při výběhu do cílové roviny, který dostal ideální geometrický tvar a nebude tak již vynášet koně ven. Třetí letošní dostihové odpoledne na zdejším závodišti začíná ve 14 hodin a nabídne devět dostihů.


Ze sedmi rovinových dostihů jsou tři dostihy pro koně třetí kategorie. Hned na úvod mítinku změří síly dvouletí v Ceně společnosti Mamian, s.r.o., kde startuje několik zajímavých jmen.  Debutující Vegas Las (Look Honey) je totiž synem skvělé Vapety a již startující Phantasie (Egerton) zase vnučkou Polynésie. Zatím nejlepšími výkony v poli se mohou pochlubit  svěřenec Jana Demeleho Monarcho (Egerton), který již byl jednou pátý a ještě lépe si ve stejném dostihu počínal Be Best (Two-Twenty-Two) trenírky Syslové, který doběhl třetí, délku za vítěznou Poisettií.

O necelou hodinu později bude odstartována sprintérská Cena společnosti JSB Match Diabolo, a.s.. Dostih je zajímavě obsazený. Favority je nutno hledat mezi Apriliem (Balmont), který byl letos ještě k vidění v jedničkové společnosti, Sheby Jailem (Stormy Jail), do jehož sedla byl angažován Štefan Budovič, dále La Stessou (Spartacus) a Platbou (Bully Pulpit). Zpestřením dostihu je také účast špičkového bulharského žokeje Stanislava Georgieva, který povede rovněž šancového Sharp Brooka (Varadar).

Další měření sil koní třetí kategorie se odehraje na trati 2200 merů. Do Ceny hejtmana Zlínského kraje míří dvanáct koní. Georgiev povede nedávného účastníka bratislavského Zlatého poháru Glousheka a Budovič zkušenou Apinou (Bully Pulpit). Na vytrvaleckou trať se vrací účastník Českého derby a třetí z rakouské Velké jarní ceny  Tozan (Great Journey). Skórovat může ale i Oratory Davis (Oratorio), kterého zastihlo léto ve výborné formě a patří k favoritům dostihu.

V překážkovém programu je důležitější Cena města Slušovice, dostih třetí kategroie na 4200 metrů. Hodně toho už dokázala druhá z Ceny Labe v sezóně 2012 Sešlost (Mill Pond), a ve třetí kategorii by se mohla prosadit. Podceňovat nelze ani Starbucka (Tiger Cafe), který má na svém kontě také několik pěkných výsledků. A do okruhu favoritů patří rovněž Tripolis (Varadar), který v červenci v podobném dostihu na světlohorské dráze zvítězil a minule ve Slušovicích doběhl třetí blízko vítězi (mze). 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking