Donn Halling tgPosledním startem Nejlepšího vytrvalce a staršího koně ze sezóny 2012 Donna Hallinga zůstane úterní dostih v Cagnes-Sur-Mer. Jak totiž  informují webové stránky bošovického tréninkového střediska, Donn Halling ukončil kariéru. Zůstává v majetku majitele DS Maentiva pana Bláhy a důchod bude trávit ve výběhu poblíž Bošovic.

Donn Halling (Halling) přišel do Bošovic k trenéru Ing. Václavu Lukovi jako roček. Poprvé se objevil na dráze v srpnu jako tříletý v Kolesách a docílil snadného vítězství, stejně jako o necelé dva měsíce později na pražské dráze. Donn Halling neprohrál prvních pět startů, protože hned na jaře ve čtyřech letech postupně zvítězil v dostihu II. kategorie, poté ovládl jedničkový handicap a o tom, že je výborným vytrvalcem, přesvědčil více než délkovým triumfem nad Dhoutem a Maryidim ve Zlatém poháru. Následně na to vyjel poprvé za hranice a v Listed Preis des Casino Baden-Baden doběhl třetí, délku a čtvrt za vítězem. V Deutsches St. Leger doběhl osmý, ale v jeho italské analogii o šest týdnů později získal pod vedením Václava Janáčka cenné vítězství hodnoty grupy 3. Za tyto výsledky byl Donn Halling po sezóně 2012 zvolený Nejlepším vytrvalcem i Nejlepším starším koněm.

Do pětileté kariéry vstoupil Donn Halling dalším cenným vítězstvím - v silně obsazené 30. Velké ceně Slovenska, kde tehdy mj. o půl délky pokořil o rok mladšího Trip to Rhodose. Málokdo asi tehdy předpokládal, že to bude poslední vítězství Donna Hallinga. Ten totiž následující tři sezóny startoval převážně na zahraničních drahách. Mj. obsadil třetí místo v Listed Prix Lord Seymour, čtvrtá místa v Listed Prix Bedel, Grand Prix Land Rover a Grand Prix d´Avenches a páté příčky docílil v grupě 1 Grosser Preis von Berlin. Sezónu 2014 ukončil šestým místem v Saint Leger Italiano. Jak uvádějí bošovické stránky, v něm se ale bolestivě zranil a poté to již nikdy nebyl ten pravý Donn Halling. V následujících šesti startech se Donn Halling již jen jednou umístil. Českému publiku se šampion naposledy ukázal v akci šestým místem v Leram European Jockey´s Cup Long koncem loňského září. Donn Halling ukončil svou kariéru s vizitkou 7 vítězství a 9 umístění z 26 startů a ziskem více než 2,5 mil. korun a dvou šampionských titulů. (mze)