První data v Termínové listině, zveřejněné na stránkách Jockey Clubu ČR, potvrdily dosud neveřejné informace o pravděpodobné změně termínu konání Českého derby. Vrchol české rovinové sezóny, tradičně konaný poslední či předposlední červnovou neděli, by se letos měl odběhnout ve čtvrtek 23. června.


"Ještě to sice neschválila Rada Jockey Clubu, tak nevím, proč to bylo zveřejněno, ale na 99% se derby opravdu poběží ve čtvrtek," uvedl na náš dotaz ředitel pořadatelské společnosti TMM s.r.o. Petr Drahoš. "Partner požaduje televizní přenos, vzhledem k fotbalovému Mistrovství Evropy nám ČT nemohla garantovat, že přenos o víkendu zajistí," vysvětluje, proč dochází ke změně tradičního termínu. "Z ostatních se čtvrtek ukázal jako nejvhodnější. Je to trochu experiment, ale myslím si, že by to nemuselo být špatné. Poslední víkend v červnu je z hlediska návštěvnosti vždy trochu poškozen začátkem prázdnin, odjezdy na dovolenou atd., rodiny s dětmi tráví víkendy, pokud je hezky u vody, tak uvidíme, co nám netradiční termín přinese."
Mítink by měl podle Drahoše začínat později než je zvykem. "Začne nejdříve ve 4 hodiny, možná v půl páté. Tím, že termín připadne na nejdelší den v roce, se celý program stihne odběhnout za světla".  

TLderby
     
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net