ChuchleDostihová sezóna na závodišti ve Velké Chuchli bude zahájena  již za necelé dva týdny a bude oproti loňskému roku bohatší nejen na počtu dostihových dnů, ale i o několik nových projektů, které rozšíří nabídku velkých rovinových i překážkových dostihů.

"Pro nás je sezóna 2015 přípravou na sezónu příští, kdy budeme slavit 110 let od konání prvního dostihu na zdejším závodišti," řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel TMM s.r.o. Petr Drahoš. "Letošní sezóna bude zajímavá  a bude gradovat na podzim. Chtěl bych touto cestou poděkovat panu Křížovi (majiteli stáje Leram - pozn. redakce) a také Václavu Lukovi ml., který přišel s myšlenkou uskutečnění Poháru žokejů. A děkuji též panu Zoubkovi, předsedovi Dostihového klubu Josefa Váni, za projekt Velké národní steeplechase Josefa Váni Agrofert 2015, která se uskuteční v rámci dostihového dne Ceny prezidenta." Nová klasická steeplechase by měla být vypsána o milion korun.

Ředitel Drahoš dále upozornil na to, že ke standardním 20 dostihovým dnům přibude 16. července dostihový den pořádaný ve společnosti s Pražskou burzou. "Dostihy IV. kategorie vypisujeme o maximální možnou dotaci a uděláme více dostihů druhé kategorie, a taktéž více dostihů pro dvouleté koně," uvedl dále Drahoš.

Pro návštěvníky dostihů se snaží vedení závodiště zajistit lepší možnost občerstvení. Proto v otevřeném prostoru na jižní terase naproti hlavnímu vchodu otevře Vision Lounge s nabídkou občerstvení ve střední cenové hladině. Název dostalo místo po klisně Vision, vítězce vůbec prvního dostihu uspořádaného na zdejším závodišti. V tomto baru a restauraci bude po skončení dostihového dne probíhat after party.

Úvodním hlavním dostihem sezóny již tradičně bude 89. Leram Gomba handicap, kterého by se kromě hvězdného Mikeshe (loni v dostihu těsně druhý), kterého povede Jiří Chaloupka, mohl podle slov Jiřího Zlámaného objevit i polobratr Overdose, maďarský čtyřletek Opium Bullet. Ten sice dosud u nás nestartoval a nemá tedy zdejší handicap, ale ten mu již může český handicaper přidělit. (mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net