chuchle2Sobota 26. září na závodišti v Praze by měla být termínem konání pro velmi zajímový dostihový den, který bude obsahovat zkoušky nejvyšší kategorie na všech důležitých tratích. Třešinkou na dortu je skutečnost, že by se jich měli zúčastnit nejlepší jezdci z evropských zemí.


"Bude se jednat o unikátní záležitost, která ještě ve Střední Evropě nebyla," uvedl na dnešní tiskové konferenci TMM s.r.o. Ing. Václav Luka ml.. "Jedná se o čtyři dostihy na všech distancích a také dostih klisen na 1400 metrů. Očekáváme účast koní nejen ze Střední Evropy, ale už máme avízo, že by se ho mohli zúčastnit i koně z Francie. Bude se zároveň jednat o žokejský šampionát, kterého by se měli zúčastnit jezdci z  Evropy."

Dostihy Leram European jockey cupu by se měly konat o 20.000 euro, hlavní dostih pak o 60.000 euro. "Samozřejmě, v tuto chvíli nemůže být jasné, kteří jezdci by se mohli Poháru žokejů v září zúčastnit, proto budeme mít okruh asi 30 jmen a dva týdny před konáním dostihvého dne by měli být účastníci již známí. Účast přislíbili Filip Minařík a Vašek Janáček," prozradil Ing. Luka. (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net