synthKvalifikace na letošní 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou pokračují druhým kolem. V sobotu 22. června v rámci Polského dne bude odběhnut Memoriál mjr. Miloše Svobody, který slibuje zajímavé obsazení. Na listině přihlášených se totiž objevilo i jméno Tiumen. Osedlá ho osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa? Prozatím trojnásobný vítěz Velké pardubické, dvanáctiletý valach Tiumen, naposledy startoval při loňské Velké pardubické. Tehdy s legendárním žokejem Josefem Váňou vybojovali třetí místo. Mezi přihlášenými na červnovou kvalifikaci je i Tiumenův přemožitel, stříbrný Ronino. K této společnosti se připojil také loňský vítěz dvou kvalifikací a zároveň Tiumenův synovec Trezor, v jehož sedle v roce 2012 exceloval anglický jezdec a vítěz Velké národní Liam Treadwell. Celkem je přihlášeno 13 koní, mezi nimi např. Valldemoso, který podmínku kvalifikace splnil už v květnu, dále Tomis, Kasim, Cim či slovenský Le Jackpot. 


Naopak na startu druhé kvalifikace neuvidíme vítězku 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou Orphee des Blins, tato dáma má ale start v letošní Velké pardubické jistý právě díky svému loňskému vítězství. Ostatní „domácí“ přihlášení musí projít kvalifikačním dostihem bez pádu a vybočení.  


Dostihový den v sobotu 22. června 2013 má na svém programu opět devět dostihů, první z nich by měl startovat ve 13 hodin. 

Polskému dnu s kvalifikací na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou budou předcházet páteční dostihy (21. června), které tentokrát nabídnou tři bumpery, dva dostihy přes proutěné překážky a k tomu i dva rovinové dostihy, které nahrazují zrušené dostihy v pražské Chuchli.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net