Za krásného počasí se odehrál dostihový dvouden na závodišti v Lysé nad Labem, které tak nahradilo povodněmi sužované dráhy. V obou hlavních rovinových dostizích se prosadili zástupci starších ročníků. Ve sprintu předvedl návrat do své bývalé formy svěřenec Allana Petrlíka Rabbit King, zatímco mezi vytrvalci se prosadila Mambo Lady. Nedařilo se vůbec tříletým klisnám a také Airfare.

 

Sprintérskému Handicapu Jockey Clubu na 1300 metrů kralovaly již od začátku bílozelné barvy stáje Rabbit Trhový Štěpánov, nejprve zásluhou Rabbit Medicean (Medicean), od níž pak převzal taktovku Rabbit King (King's Best) v sedle s Janem Vernerem a o půldruhé délky zvítězil před málo zatíženým Manhattan Sky (Mujadil) který běžel poprvé ve dvojkovém dostihu, a třetí místo těsně vybojoval devítěiletý Ediggio (Glenstal) sledovaný s odstupem pouhé hlavy Carrie (Tribal Instinct) a nejlepší ze čtveřice tříletých klisen na startu, Zorayou Lunou (Electric Beat). Kobi (Toylsome) doběhla sedmá, třetí z Jarní ceny klisen Darat al Ayam (Kin´s Best) jedenáctá a hned za ní předposlední Literalia (Literato.


Při neúčasti Lailah a Rabbita Verglase ovládla hned po startu čelo 2200 metrů dlouhé Ceny závodiště Velká Chuchle svěřenkyně trenéra Jirky Mambo Lady (Anabaa Blue), která diktovala tempo šesti soupeřům včetně čtyřnásobné vítězky Airfare (Fairlypi). V cílové rovině se pokusili na klisnu stáje MON-GOL Svinčice dotáhnout Reggae Stixen (Rainbows For Life) a Robinson (Varadar), ale klisna vedená žákem Martinem Laubem udržela vysoké tempo až k cílovému mezníku a triumfovala o více než 6 délek před Reggae Stixen a Robinsonem. Právě synem Ready For Life byla tísněna v průběhu dostihu Airfare, která tentokrát bohužel skončila na úplně opačném poli a pro příští starty tak ještě na rozdíl od vítězky může startovat ve druhé kategorii.

 

V sobotním hlavním dostihu zúročil výbornou formu z Bratislavy, kde doběhl šestý v Ceně Scottish Rifla ovládnuté Hidden Flamem, svěřenec Petra Juránka Lord of Gracie (Oratorio) a získal tak pod vedením Milana Zatloukala v dostihu na 1700 metrů své první životní vítězství před Aquilisem (Aussie Rules) a Le Paydou (Signe Divin).

 

Dostihový dvouden přinesl dvojnásobné vítězství hned několika jezdcům - Bauyrzhanovi Murzabayevovi (letos již 14 vítězství), Janu Vernerovi, Michalu Machovi a také Jiřímu Chaloupkovi, který si v sedle tříleté Mama Charlotte (Hurricane Run) v sobotu také připsal své první trenérské vítězství. Mezi trenéry si připsal double Allan Petrlík, který tak kraluje šampionátu trenérů na rovině s 12 vítězstvími.

 

(mze)

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net