jck 2015Suverénní vítězkou prvního klasického dostihu letošní sezóny Jarní ceny klisen Alavis (L, 1600 m, 3 kl., 550.000 Kč) se stala hnědka stáje Dr. Charváta Dumnonia (Silver Frost), která už na začátku cílové rovinky přešla do vedení a prakticky nikým neohrožována své vedení udržela až do cíle, ve kterém měla na nejsilnější ze soupeřek Agnes Seice (Strategic Prince) náskok 5 délek.


Když Christian Richner v prosinci 2009 zakoupil pro Dr. Charváta na dražbě ročků společnosti Arqana za 10 tisíc euro hřebečka po Gentlewave, zřejmě netušil, že to bude jeden z jeho klíčových nákupů. Hřebec, později pojmenovaný My Old Husband se už jako dvouletý ukazoval velmi dobře a po vítězství v Karpatské ceně dokonce jeden z mála v ČR trénovaných dvouletků dokázal umístit v blacktype dostihu. Jako tříletý absolvoval jen dva dostihy, ve čtyřech letech už dokázal dvakrát vyhrát v Itálii. Po nich ale opět následovala pauza - My Old Husband se znovu objevil na startu až v září 2013. Ovšem necelý měsíc před tímto startem byly právě jeho dosavadní výsledky a tušená třída důvodem, proč Christian Richner pro stejného majitele na Arqana Deauville v2 Yearlign Sale v srpnu koupil, tentokrát už za 26.000 euro, My Old Husbandovu polosestru po Silver Frost, pojmenovanou Dumnonia. A dál po máme v živé paměti - My Old Husband v loňském roce, už trénovaný ve Francii, neprohrál (a to ani ve třech listed dostizích) a Dumnonia dnes vyhrála klasický dostih.

Její dnešní koncert sice trochu relativizuje na klasiku průměrný čas, který byl výsledkem pomalého tempa v průběhu dostihu, ale rozdíl třídy, kterým klisna vyhrála klasický dostih, je velkým příslibem pro další starty. Druhá doběhla, stejně jako v trialu, Agnes Seice (Strategic Prince) následována opět silně finišující Ocarou (Goodricke), za níž doběhla trojice klisen domácího chovu Rajči Šimon (Rosensturm), Cassie (Alexandros) a Zamira (Look Honey). V sedle vítězky, připravované Pavlem Tůmou, byl žokej Jan Verner.

Hattrick dnes v Chuchli zaznamenala trenérka Helena Vocásková, a to díky dvěma triumfům vlastních odchovanců rodiny Vocásků čtyřleté Playmony (Moonjaz - Play Station, Scater) a tříletého Apenina (Moonjaz - Apaska, Scater), běhajících v barvách stáje Vesiba a Rainbow Rakti (Rakti), kterého Vácáskovi koupili za 700 euro jako odstávče v Irsku.

V úvodu dne se dařilo žokeji Murzabayevovi, který v sedle Delfiny (Aramus - Dedarella, Country Club) z chovu trenéra Bartoše vyhrál otevírací dostih dne a následně s Russian Hockey (Giant's Causeway) splnil roli favorita v druhém dostihu dne. První místo v průběžném šampionátu otců podle počtu vítězství si díky druhému letošnímu vítězství ze 2 startů valacha Wobull se Now (z Wotana, Areion) upevnil plemeník Bully Pulpit (Pulpit), zatímco polská odchovankyně, debutující Iwnianka (Tempelwächter) stáje Iwno V (CZ) pomohla trenéru Wroblevskému v jeho letošní skvělé bilanci úspěšnosti.    

 

             Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking