prvomajova 2015Devítiletý valach Rabbit Well (Dream Well) ze stáje Rabbit Trhový Štěpánov dnes s přehledem zvítězil v hlavním dostihu úvodního dne sezóny v Lysé nad Labem, tradiční Prvomájové steeplechase společnosti Conseq (I.k., 4200 m, 150.000 Kč), ve které s podporou Jana Kratochvíla v sedle obhájil loňské vítězství.

Druhý skončil Amaragon a třetí Budapest (Montjeu) Trenér Josef Váňa slavil již devátý úspěch v tradiční Prvomájové steeplechase.

Sedmibodový program (kromě sedmi dostihů dle DŘ se v Lysé odběhl i dostih ponků a dostih pro neregistrované koně) čítal 4 rovinová klání, dvě steeplechase a závěrečné proutěnky. Úvodní rovinová Cena společnosti Kenox (IV.k., 4+, 2200 m) patřila pětileté odchovankyni Hřebčína Napajedla Whitney Risk (Security Risk - Well Knit, Robellino) v barvách EŽ Praha a.s., která získala své třetí životní vítězství. Stoprocentně úspěšná je v letošní sezóně zatím Stáj Luka-Mandak pánů Luky a Mandáka, kteří po vítězství Dzinfizze ve Varech proměnili i druhý start v sezóně e vítězství. Opět zásluhou vlastního odchovance, kterým tentokrát byla Takeela (Varadar - Telephoto, Orpen), vítězka Memoriálu Václava Špačka (V.k., 4+, 1300 m, 15.000 Kč). Nejlépe dotovaný rovinový dostih dne, Cena společnosti Pyroprotect (III., 4+, 1700 m, 45.000 Kč) byla velkým sólem šestiletého Samruka (Elusive City) stáje Avarrio Praha, v posledním rovinovém dostihu, Ceně společnosti Pilecký (IV.k., 1600 m, 3, 30.000 Kč) se také suverénně prosadil třetí životní start absolvující Galileův vnuk Heliostat (Heliostatic) ze stáje Stanislava Chudáčka, zakoupený na dražbě ročků v Irsku za 2.700 euro.

První start v ČR proměnil ve vítězství šestiletý valach DC Osvinov Noblefred Deruins (Subotica), který s dnes úspěšným Janem Kratochvílem vyhrál Steeplechase společnosti Ecolite (IV.k., 4+, 3600 m, 50.000 Kč) a v závěrečných Proutěných překážkách stáje Luka - www.trdelnik.com (V.k., +, 3000 m, 30.000 Kč) završil double i trenér Karel Germič, jehož svěřenkyně Medula (Rakti) se po šesti rovinových startech v oňské a předloňské sezóně úspěšně vrátila do překážkového provozu.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking