CassiePrvní klasický dostih sezóny, 67. Jarní cena klisen Alavis o 550.000 Kč, změří v neděli po půl čtvrté ve Velké Chuchli síly 15 tříletých klisen. Jeho spolufavoritkami jsou Cassie a Dumnonia. Zatímco reprezentantka DS Pegas Cassie zvítězila v hlavní předzkoušce, tak klisna Dr. Charváta Dumnonia naposledy startovala loni v září, kdy snadno ovládla slovenskou zimní královnu.


Pomineme-li fakt, že vítězka Memoriálu Rudolfa Deyla klasický dostih obvykle nevyhrává (od roku 1975 jen pět klisen dokázalo zvítězit v obou dostizích, naposledy to byla před osmi lety Hanover Lady), tak start v nohou je pro Cassie (Alexandros) určitě výhodou. Navíc její matka Cattofle dokázala v Jarní ceně klisen triumfovat v roce 2003. V Memoriálu R. Deyla Cassie jen o nos porazila Agnes Seice (Strategic Prince), která loni dělala radost stáji DS Maentiva ve Francii. V každém ze svých tří startů se dokázala umístit.

Rozběhanost naopak chybí Dumnonii (Silver Frost), která loni ze čtyř startů třikrát zvítězila. Její vítězství ve slovenské Ceně zimní královny bylo snadné a pokud na svou kariéru naváže, je koněm na medialová místa.
Mezi účastnicemi je také svěřenkyně Čestmíra Olehly Rajči Šimon, která při svém druhém startu opanovala další významný slovenský dostih pro dvouleté, 30. Karpatskou cenu. Ani ona od konce září rovněž nestartovala.

Absolvovaný start a prodloužení distance by mělo pomoci tuzemské zimní královně Zamiře (Look Honey), která v cíli "Deyláku" ztrácela na Cassii přibližně 4 délky. Navíc reprezentantům stáje Rabbit Trhový Štěpánov se minule hodně dařilo. Zlepšit se proto může i její kolegyně Miss Mikrop (Egerton), která doběhla v předzkoušce za Zamirou.

Cassie AgnesSeice Deylak
FOTO: Napínavý souboj Cassie (ž. Foret) a Agnes Seice (ž. Murzabayev) v Memoriálu Rudolfa Deyla 

Velmi dobře se prezentovala v Memoriálu R. Deyla poprvé v jedničkové společnosti startující Ocara. Její nedaleké třetí místo bylo překvapením, ale ve světlo toho, že v Ceně Masise (její poslední start ve dvou letech), ji porazil o hlavu jen Valmont Ohne, její výsledek zase až tak překvapivý není. Slušně zaběhla v Deyláku také Furano (Medicean, která loni ještě do nejlepší společnosti nebyla počítána.

Od začátku sezóny se hodně daří svěřencům Arslangireje Šavujeva a jeho Amga River (Dylan Thomas) letos poběží už potřetí. K proniknutí na dotovaná místa, by se ale musela zlepšit. 19. dubna totiž zvítězila v dostihu čtvrté kategorie. Naopak svěřenkyně trenérky Růžičkové Akcelerance (Scyris) i přes roli outsiderky poukázala na svou příšlušnost k rodině Amande Praline čtvrtým místem v Memoriálu R. Deyla.

Vítězství od některé z dalších pěti klisen v dostihu by bylo hodně velkým překvapením. České rodačky Finés (Kingsalsa), Fiomi (Midships) a Semantýna (Forever Bond) skončily v předzkoušce Jarní ceny klisen osmá, devátá a desátá. Cobelek (Teofilo) se dosud nevymanila z dostihů třetí kategorie. Splash (Moonjaz) se loni dostala do povědomí druhým místem za Artabanem v pardubickém dostihu druhé kategorie. Od té doby nestartovala a může být koněm pro překvapení.

Sázkové kurzy Betino na 67. Jarní cenu klisen Alavis:
3,5:1 - Cassie, Dumnonia
4:1 - Agnes Seice
6:1 - Rajči Šimon
7:1 - Ocara
8:1 - Furano, Zamira
10:1 - Amga River
11:1 - Miss Mikrop
16:1 - Akcelerance
20:1 - Fines, Fiomi, Cobelek, Splash
30:1 - Semantyna
(mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking