LysaO tradiční prvomájové dostihy v Lysé nad Labem byl velký zájem, v sedmi dostizích se totiž představí 79 koní. Zajímavá konkurence se schází v prvním jedničkovém překážkovém dostihu sezóny, Prvomájové steeplechase. Obhájce prvenství Rabbit Wella totiž vyzve tréninkový kolega Budapest a překvapit může i někdo z dalších sedmi koní na startu.


Obhájcem loňského jedenáctidélkového vítězství v Prvomájové steeplechase o 150.000 Kč Rabbit Well (Dream Well) je proslulý svou nechutí do dostihu odstartovat, pokud se ale nechá přemluvit, umí hodně a stačí i na nejlepší překážkovou společnost v Itálii. Letos se rozběhal v Trevisu. O rok starší Budapest (Montjeu), vítěz Velké mostecké steeplechase, už toho také hodně dokázal, a měl by být nejvážnějším soupeřem ryzáka z Rabbitu Trhový Štěpánov.

Dalším kandidátem do hry je svěřenec trenéra Popelky Hawa Bali (Royal Applause), který musel druhou půlku loňské sezóny vynechat pro zranění, ale své poslední dvě vystoupení neprohrál. Mj. i ve zdejším Memoriálu Evy Palyzové, kde dominoval o 12 délek. Nepřekvapilo by proto ani jeho vítězství. Zkušenosti z největších pardubických dostihů má Amaragon (Rainbow For Life), loňský účastník Velké pardubické. Navíc stájová forma je velmi dobrá, což dokumentovali svěřenci trenéra Polese minulý víkend ve Wroclawi, kde dvakrát zvítězili.

Umístění by nemělo minout Granitola (Ray of Light), který při svém loňském posledním vystoupení doběhl druhý v jedničkovém Memoriálu J. Čuby za Delight My Fire.  Výsledkově obdobný poslední start v sezóně měl Tripolis (Varadar), těsně druhý za slovenským Oldfieldroad ve Velké slušovické steeplechase koncem října.

Rabbit Well
FOTO: Rabbit Well bude obhajovat vítězství z loňské ročníku Pravomájové steeplechase

Podobně jako Hawa Bali skončila loni předčasně v polovině sezóny i Fantaghiro (House Rules), kterou trenér Votava připravuje pro start ve Velké pardubické. Koněm pro překvapení by mohl být Lorain (Rainbows For Life), který sice loňskou sezónu nestartoval, ale rok předtím dokázal v Pardubicích zvítězit a umístit se. Bělka White Angel (Dark Angel) absolvovala poslední dvě sezóny jen dva starty. Na proutěných překážkách zvítězila a ve steeplechase na zdejší dráze doběhla třetí. Pro dostih nejvyšší kategorie jí zatím chybějí zkušenosti.

Sedmipoložkový dostihový program v Lysé nad Labem začíná ve 14. hodin. Z dalšího programu je poutavě obsazena například trojková rovina na 1700 metrů, kde mj. změří síly loňští trojnásobní vítězové Echo Rules (Aussie Rules)  a Duplo (Sorbie Tower) s tréninovými kolegy Samrukem (Elusive City) a College Succesem (Miesque´s Son), který se ukázal v dobrém světle v Chuchli.

Sázkové kurzy Betino na
Prvomájovou steeplechase:
2,5:1 - Rebbit Well, Budapest 
3,5:1 - Hawa Bali
4:1 - Tripolis
7:1 - Amaragon
8:1 - Granitol
10:1 - Fantaghiro, Lorain
15:1 - White Angel
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking