dvojnasobna mile 2021Výrokem zadrženě 12 dnes čtyřletý FRANCIMOR (Free Eagle) ovládl čtyřčlenné startovné pole hlavního dostihu letošního premiérového karlovarského mítinku, kterým byla 93. Karlovarská dvojnásobná míle - Cena společnost TIPSPORT (II.k., 4+, 3200 m). Svěřenec trenérky Heleny Vocáskové, mající na svém koně i třetí místo v České a čtvrté ve Slovenském derby, jím dosáhl nejcennějšího vítězství své dosavadní kariéry.


Karlovarská dvojnásobná míle byla v duchu tradice vypsána jako jedničkový dostih o 135 tisíc korun, ale kvůli velmi nízkému počtu přihlášených pořadatel dostih zrušil a vypsal s novou propozicí - jako open dvojku o 100 tisíc korun. Ani to ale v konečném důsledku početnější startovní pole nezajistilo. Na trať jednoho z netradičnějších dostihů českého kalendáře nakonec vyrazili jen čtyři koně. 

Po startu se chopil taktovky devítiletý Father Frost (Rip Van Winkle), který pod Petrem Foretem nasadil velmi svižné tempo. V úvodu se jej držel chtivější Amazing Gangster (Tai Chi), zatímco horký favorit Francimor s Jaromírem Šafářem ani Orleano (Egerton) a Michalem Hroudou tempo neakceptovali a cválali se ztrátou na vedoucí dvojici. Ta se brzo smrskla na jediného Father Frosta, ale i ten v druhém kole zvolnil a rozestupy mezi soupeři se začaly snižovat až se pole opět spojilo. Před závěrečným obloukem převzal taktovku Francimor a o dostihu bylo rozhodnuto. Orleano se jej sice snažil držet, na distanci se ale žokej Šafář již ohlížel a do cíle na svého nejsilnějšího soupeře nastřádal 12 délek. I tak se mu podařilo zlepšit časem 3:27,45 karlovarský traťový rekord. Daleko za druhým Orleanem docválal na třetím místě Amazing Gangster, Father Frost doběh uzavřel. Vítěz reprezentuje stáj 3 hearts.

Hattrick Heleny Vocáskové a Jaromíra Šafáře

Vítězná dvojice - trenérka Vocásková a žokej Šafář - dnes shodně upevnila vedení průběžných šampionátů, když se jim společně podařilo vyhrát tři dostihy. Ještě před úspěchem v hlavním dostihu byli Vocásková se Šafářem strůjci šestého kariérního vítězství osmiletého valacha stáje Zeas Staré Hradiště HASANA (Yeats), který se v Ceně společnosti Karel Holoubek Trage Group a.s. (III.k., 1600 m) vítězně vrátil po více jak dvouleté pauze. Třetí triumf se zrodil v závěrečné Ceně Hipodromu Holoubek (IV.k., 3000 m), v níž splnil roli favorita čtyřletý ryzák DS Gaudium REDON (Kingston Hill) a po jistém chuchelském vítězství z minulého měsíce přidal tentokrát velmi lehký osmidélkový zásek.

Nepřehlédněte: Čtyři vítězství za odpoledne. Radek Holčák ve Slušovicích rázně ukončil dlouhé čekání na první sezónní triumf

Vary hostily i první letošní dostih dvouletých Cenu společnosti TIPSPORT (III.k., 1200 m), v níž výhodu startu v nohách plně zúročila hnědka stáje Sultan Harib NOURAN (Raven's Pass), zakoupená na irské dražbě ročků za 1.500 €, které měla v sedle svou trenérku Ingrid Janáčkovou Koplíkovou. Příliš nepotěšili čeští dvouletci po debutujících plemenících, kteří nebyli vůbec v poli a do cíle dorazili s výroky daleko a daleko...

Lepší den měl Vladislav Fedorowicz, který se v úvodní Ceně Holoubek koncern (hdcp IV.k., 1400 m) dočkal prvního letošního vítězství, které pro něj to tuhém boji o nos vybojovala dosud nezvítězivší REBELLE D'ARNOULT (Mustajeeb) ze stáje Swiss Fans v sedle s Michalem Hroudou. Premiérová vítězství získali také pětiletý NACHTSWAERMER (Clodovil) z lotu Václava Luky, který pro Luka racing syndicate s podporou Petra Foreta vybojoval Cenu společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka (hdcp III.k., 1200 m) i tříletá BERENIKA (Holy Roman Emperor) ze stáje prezidenta Jockey Clubu Josefa Bečváře Tannaberg na Šumavě, která pod svou trenérkou Martinou Havelkovou lehce ovládla Cenu společnosti Vladimír Marek s.r.o. (hdcp V.k., 2000 m).

Český chov se dočkal jediného úspěchu díky pětiletému synovi vítězky Oaks Vltavy (Rainbows for Life) VÉVODOVI (Egerton) z chovu Václava Bruny, který svému chovateli a trenéru Andrésovi vyhrál Cenu společnosti Karlovsrská korunní (hdcp IV.k., 2000 m), v níž jej vedla Jiřina Andrésová. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net