Dlouhé čekání na první vítězství dnes ve Slušovicích rázně ukončil Radek Holčák. Trenér, který před letošní sezónou převzal s výjimkou tří koní celý úsek svého otce Františka, musel plných 52 startů čekat na své první sezónní vítězství. Ukončil je ve velkém stylu - čtveřicí vítězství, kterých dnes dosáhli jeho svěřenci při druhém letošním mítinku na dráze ve Slušovicích.

 
První se zrodilo hned v úvodních proutěnkách Ceně společnosti PonyTrans, s.r.o., VNU-Nova s.r.o. a Autodoprava Pavel Paoušek (pp V.k., 3200 m), v níž svůj překážkový debut proměnil v jisté vítězství sedmiletý valach AGA-Vlachovice GEORGE BOOLE (Art Connoisseur) s Adamem Čmielem v sedle. O druhé se v Ceně Zlínskéhop kraje (IV.k., 1100 m) postarala šestiletá DAPA (Bully Pulpit - Dánská Princezna, House Rules) reprezentujkící stáj i chov společnosti K-K Metal a.s., které u čtvrtého kariérního triumfu asistovala Denisa Sikorová.

Ta byla i v sedle "drobné klisny s velkým srdcem" ETERNITY (Age of Jape - Earlien, Varadar), která v handicapu Poděkování obětavým zdravotníkům (V.k., 1600 m) využila nízké hmotnosti a s třídélkovým náskokem získala své první životní vítězství. Klisna ze syndikátní stáje www.fotomarii.cz je odchovankyní Venduly Ordeltové a její bábou je někdejší elitní mílařka Emlah. Stylové zakončení slušovického odpoledne pak obstaral čtyřletý odchovanec Alexandry Ambruschitz CARILLO (Majestic Missile - Camely, One Cool Cat), který s Lukášem Matuským v sedle jistě vyhrál Cenu obce Hošťálková, Sedlářství Hošťálková a společnosti KwR Hošťálková, steeplechase V. kategorie na 3600 metrů.

Hlavní dostih Siriusovi, čeští odchovanci bodovali

Holčák nebyl daleko od kvintetu, když jím trénovaný Stigris (Scyris) doběhl druhý v hlavním dostihu dne - steeplechase Ceně společnosti CHARVÁT Group (III.k., 4200 m). V ní nestačil pouze na o dva roky staršího SIRIUSE (Stormy Jail - Salérie, Bully Pulpit), jehož ani nejvyšší váha v poli nezastavila na cestě za třetím prvenstvím v řadě. Svěřence Zdeňka Seménky, který osminásobného vítěze sám odchoval a běhá za stáj Aryman-Divoky, vedl Jan Faltejsek.

Vedle Siriuse a výše zmíněné trojice Holčákových svěřenců úspěšně reprezentoval domácí chov i napajedelský odchovanec AVIGNON (Pouvoir Absolu - Aurora, Stormy Jail), který v Ceně Art of Finance investiční společnosti, a.s. (III.k., 2400 m) pod Vendulou Korečkovou jistě vyhrál, ač soupeřům dával od 3 do 8 kilogramů. Svěřenec Tomáše Váni hájí barvy stáje Michaela Hruboš. Koně domácího chovu tak vyhráli 5 z 8 dnešních dostihů.

NN21 avignon

Ve Slušovicích pokračovala spanilá jízda pětileté FALCON BABY (Sir Percy), předloňské vítězky Oaks, dostihy nižších kategorií. Třídová klisna, která se letos vrátila na dráhu po téměř dlouleté pauze, při prvních letošních Slušovicích deklasovala jedenáctidélkovou převahou konkurenci v dostihu III. kategorie, dnes ovládla trojkovou Cenu společnosti TIPSPORT na 1800 metrů o 3 1/2 délky. Klisnu, která zřejmě brzo překoná miliónou hranici zisku, připravuje pro stáj 3 hearts Helena Vocásková a v jejím sedle byl opět Jaromír Šafář.  

Zpravodajství uzavřeme výsledkem nepříliš povedených proutěnek Ceny společnosti D Plast a.s. (IV.k., 3800 m), v nichž byli tři koně pro zranění zadrženi a ze čtveřice, která se dostala do cíle, si po boji vybojoval první překážkové vítězství pětiletý valach stáje Vocetka DOC DAVIS (Doctor Dino) s Janem Kratochvílem. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net