Nejnovější vydání Věstníku ČT číslo 13 zveřejnilo mj. i trojici rozhodnutí Dostihového soudu ze dne 15. června, kdy odvolací orgán dořešil tři odvolání, týkající se dostihového mítinku ze dne 12. června na brněnském závodišti. Ve všech třech případech vyhověl stranám odvolávajícím se proti rozhodnutí tamní Dostihové komise.


Nejprve vyhodvěl odvolání majitele dostihové stáje Krásno-Podhányi proti rozhodnutí DK, kterým byl schválen výsledek dostihu č. 1068 Cena Bolelouce - Memoriál Jiřího Císaře. V něm se rozhodl změnit pořadí v cíli tak, že na prvním místě uvedená Bouřka a na druhém uvedený Fable dosáhli cíle současně. Jezdec Fabule am. Jindřich Fabris tímto rozhodnutím získal 50. vítězství své jezdecké kariéry.

Druhé rozhodnutí se týkalo odvolání majitele stáje FVE - Relay JK Levín Michala Kalčíka proti schválení výsledku dostihu č. 1073 Letní brněnské míle. V něm Dostihový soud zjistil, že v okamžiku startu nebyly otevřeny všechny startovní boxy a protože startér neprohlásil start za neplatný, rozhodl se postiženého Tropical Bonda prohlásit v dostihu za nestartujícího a majiteli vrátit zápisné a startovné.

Nepřehlédněte: Komentář Filipa Minaříka: Derby v Hamburku má zajímavého favorita

Ve třetím rozhodnutí vyhověl odvolání žokeje Jaromíra Šafáře proti udělení sankce 2500 Kč za nedodržení sjednaného závazku na koni Secret Passion s tím, že "nemohl sjednaný závazek dodržet, protože vzhledem ke skutečnosti, že předmětný kůň v dostihu nestartoval z rozhodnutí majitelky dostihové stáje, jeho závazek zanikl." (miv)         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net