Military Respect DeauvilleDnešní dostihy v Deauville kromě startů koní v českém tréninku přinesly ještě další zajímavou informaci pro náš turf. V úvodním prodejním dostihu, Prix de Putanges (2l. hř., 1900 m, 20.000 €, záznam), totiž posílila stáj Lokotrans pana Karla Jalového o těsně druhého hřebce Military Respect (Wootton Bassett).


Svěřenec trenéra Christophe Ferlanda byl favoritem dostihu a po aktivním průběhu dostihu se dostal v cílové rovině do vedení, ale na posledních metrech podlehl silnému finiši o kilogram a půl méně zatíženého Valenta (American Devil), který nakonec o půl délky zvítězil.

6. května narozený hnědák Military Respect, který byl zakoupený za 28.150 euro a v příští sezóně ho bude trénovat Luboš Urbánek, dnes absolvoval svůj pátý start a potřetí získal druhé místo. Kromě toho byl ještě jednou pátý. Neumístil se pouze při debutu 17. července ve Vichy. Jeho zisk je po dnešním dostihu 10.700 euro. Při předchozích dvou startech měl rating 35,5. 

Military Respect je druhým potomkem nestartující klisny Magic Sopran (High Chaparral). Jeho o rok starší pravý bratr Art of Fusion jako dvouletý nestartoval a letos z osmi startů vytěžil vítězství na 1600 metrů v Lyonu - Parilly a pět umístění na tratích 1600 až 2000 metrů. Jeho současný rating je 33. Matka Magic Sopran je polosestrou klisny Mednaya (Anabaa), druhé z Gr.3 Prix Miesque a také z Listed Prix du Pont - Nef. Plemeník Wootton Bassett (Iffraaj), mj. vítěz Gr. 1 Grand Criterium, je u nás známý také díky Troiziletovi, vítězi EJC Leram Million a Grand Handicapu v Longchamp. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net