Jockey Club ČR zveřejnil prezidiem JCČR schválené propozice na letošní ročník European Jockey's Cupu, který se ve Velké Chuchli uskuteční v sobotu 22. září. Ty přináší pro majitele velmi příjemné navýšení cen všech jedničkových dostihů, konaných v rámci EJC, a to z loňských 550 tisíc na 600 tisíc korun. Toto navýšení se týká EJC Middle, EJC Long a EJC Gerschova memoriálu, hlavní dostih, EJC Leram Million, posílí z loňských 1,6 miliónu korun na 2,6 miliónu.


Uzávěrka přihlášek do všech dostihů je podle propozic již 31. května, první škrtání proběhne 19. července, druhé 23. srpna a třetí 13. září. Oznámení startujících koní je stanoveno na 18. září.

EJL Leram Million překoná dotací dosavadní nejlépe dotovaný rovinový dostih střední Evropy České derby a Evropský pohár žokejů podtrhne svou pozici nejbohatšího rovinového mítinku v regionu. „Je to zásluha obětavých hlavních partnerů Evropského poháru žokejů. EJC Million tradičně podpořila společnost Leram, EJC Middle společnost Lokotrans a EJC Long firma Pemat Trading. Za všechny dostihové příznivce jim srdečně děkuji, bez výrazné podpory partnerů by nebylo možné v tradici EJC pokračovat,“ uvedl za pořadatele Tomáš Machovský. 

Pořadatelé intenzivně usilují o další zvýšení sportovní úrovně mítinku. Vedle špičkových evropských jezdců chtějí do Velké Chuchle přilákat také zahraniční stáje. „Čeští koně se v posledních letech pravidelně prosazují ve významných zahraničních dostizích a vozí ze západní Evropy cenné úspěchy. Není tedy důvod bát se kvalitní zahraniční konkurence, skvělé chuchelské publikum si zaslouží špičkový sportovní zážitek,“ konstatují pořadatelé. 
Laťka z loňského ročníku je přitom vysoko. Úřadující vítěz EJC Leram Million Ultimate Fight na jaře obsadil čtvrté místo ve francouzském listed, druhý v cíli Troizilet je zase čerstvým vítězem 70 000 eur dotovaného Grand handicapu v Longchamp. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net