ejc poharSkvělá atmosféra, výborné výkony koní podpořené neméně výbornými jezdeckými výkony předních evropských žokejů - to byl první ročník European Jockey's Cupu, akce, zaštítěné společností Leram pana Milana Kříže, která ve Velké Chuchli předvedla sport, jaký v hlavním rovinovém stánku českého turfu ještě k vidění nebyl.


Už první dostih mítinku, Leram European Jockey's Cup Fillies and Mares (L, 3+ kl., 1400 m, 550.000 Kč) naznačil, že Chuchle bude svědkem mimořádného mítinku. Dostih odvodila ve velmi rychlém tempu Kobi, sledovaná na Slovensku běhající českou odchovankyní Living Colors (Look Honey). Pravá sestra šampióna sprinterů Line Honeyho sice sbírá pravidelně umístění ve slovenských jedničkách, ale v dostihu patřila k outsiderkám, přesto dlouho sahala po vítězství a jen skvělý finiš DUMNONIE (Silver Frost) Dr. Charváta, v jejímž sedle předvedl chuchelským divákům svůj um italský šampión Cristian Demuro, která těsně před cílovou páskou přešla do čela, ji připravil o první životní vítězství. Třetí doběhla Money for Danny (Azamour) a čtvrtá Kobi (Toylsome).

dumnonia ejc

Cristian Demuro získal i druhý dostih dne - Leram European Jockey's Cup Sprint (L, 3+, 1000 m, 550.000 Kč), v němž usedl do sedla čyřletého PRINCE ORPENA (Orpen) stáje Joly. Ten bezezbytku využil nejnižšího startovního čísla a hned se ujal vedení. V cílové rovince na něj zaútočil favorizovaný Mikesh (Majestic Missile) s ž. Minaříkem, dostal se na jeho úroveň a na krátkou dobu i lehce přes něj, na bariéře jdoucí Prince Orpen ale znovu zabojoval a dostih rozhodl o nos pro sebe. Třetí, 1 1/4 délky zpět, doběhl poprvé v Chuchli startovavší Sindbad (Shamardal) stáje Leram.

sprint

Sportovním vrcholem celého mítinku byl souboj dvou nejlepších tříletých mílařů, který předvedli v Leram European Jockey's Cup Middle (L, 3+, 1800 m, 550.000 Kč). Dostih ve velmi ostrém tempu rozběhl Hidden Flame, který si vytvořil zhruba dvoudélkový náskok a zavedl pole do cílové rovinky. Tam nejpve přešel do vedení Aldar (New Approach), kterého se jal stíhat zezadu jdoucí Tamarind Cove (Galileo). Vítěz Velké ceny Prahy Aldara dostihl a šel přes něj, Aldar se ale nemínil vzdát a tito dva pak předvedli souboj, jaký není často k vidění. Vítězně z něj nakonec vyšel TAMARIND COVE, v jehož sedle byl žokej Václav Janáček, a svůj triumf okořenil i novým rekordem chuchelské dráhy 1:49,98 a stal se prvním koněm, který 1800 metrů v Chuchli zaběhl pod 1:50. Třetí doběhla německá Kathinka (Speedmaster) a čtvrtý Ideal Approach (Bushranger), favorizovaná německá Simplon, naposledy umístěná v německých listed, skončila šestá.

tamarindcove ejc

Nejlépe obsazeným dostihem mítinku byl vytrvalecký Leram European Jockey's Cup Long (L, 3+, 2600 m, 550.000 Kč) s nejlepšími staršími vytrvalci v českém tréninku (Meandre, Autor, Aztek a dříve Donn Halling a Cheeky Chappie), proti kterým se postavil dva nejlepší tříletí vytrvalci Sanok a Touch of Genius. Stejně jako v předchozím dostihu se prosadili tříletí a opět byl nejlepším tříletek ze stáje Staek Blata Český ráj v péči trenéra Josefa Váni. Dostih se tentokrát neodehrál v pomalém tempu jako jiné vytrvalecké vrcholy naší sezóny, Václav Janáček v sedle Sanoka (Jape) se, soudě dle velmi vyrovnaných čtyřstovek, přesně trefil do optimálního tempa, nicméně na skvěle bojujícího TOUCH OF GENIUSE (Galileo), v jehož sedle byl žokej Filip Minařík, to nestačilo a Sanok přišel o krátkou hlavu druhý. Třetí, krk za Sanokem, doběhl Autor (Authorized) a až za ním, se ztrátou dvou délek, skončil desetinový favorit Meandre (Slickly).

touchofgenius ejc

Převahu tříletých nad staršími potvrdil i závěrečný dostih Jockey's Cupu Leram European Jockey's Cup Million (L, 3+, 1400 m, 1,650.000 Kč), v níž se prosadil DASHING HOME (Dashing Blade) Ramzana Kadyrova, který o 1 1/4 délky porazil Chardonney Tcheque (One Cool Cat), překvapením bylo třetí místo Sign of the Zodiac (Clodovil), za nímž skončil favorizovaný Phu Hai (Elusive City). Nepříjemnou součástí dostihu byl pád Lilydale, jejíž jezdec, anglický žokej Martin Dwyer, odjžděl z Chuchle s naštípnutou klíční kostí. V sedle vítěze byl francouzský žokej Fabrice Veron, který se tímto triumfem posunul na páté místo celkového pořadí Jockey's Cupu. Vítězství si odnedl Cristian Demuro, druhý skončil Umberto Rispoli, třetí Václav Janáček a čtvrtý Filip Minařík.      

dashing home

Trochu ve stínu zmněného Jockey's Cupu byla první česká jednička pro dvouleté Gerschův memoriál, který se letos běžel jako Velká cena FRBC & Arqana (I.k., 2, 1400 m, 150.000 Kč), v níž navázal na velmi slibný debut LAGARO (Dalghar - Lady Kristinne, Night Shift) z chovu svého majitele stáje DAR a po boji s maďarskou Miss Vikaniko (Lord of England) o krk zvítězil. Třteí místo patřilo dalšímu českému odchovanci klisně Vanetě (Tiger Cafe), dceři Vapety.  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking